Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 26.04.2024, 23:37

Головна » Статті » Управління Пенсійного фонду інформує

Готуймося до пенсії з молоду

З прийняттям Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” № 3668 встановлений єдиний для всіх осіб вік виходу на пенсію. Чоловіки та жінки мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років

      З часу прийняття цього Закону минуло майже два роки, однак не всім відомо, що питання страхового стажу є  одним із чинників, який дає право  призначення пенсії. Тому особливу увагу хочеться загострити  на понятті страхового стажу.

      Страховий стаж – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Із 1.01.2004 року стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку – на підставі документів про стаж та записів у трудовій книжці.

Страховий стаж обчислюється в місяцях. Місяць роботи зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок. Якщо сума сплачених страхових внесків за відповідний місяць  є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць роботи лише за умови здійснення відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Тому при працевлаштуванні особливу увагу просимо звертати на те, щоб заробітна плата була легальною і на неї нараховували та сплачували єдиний соціальний внесок. На жаль, в районі  є роботодавці, які нараховують заробітну плату значно нижчу за законодавчо встановлену. Відповідно сплачені платежі із такої заробітної плати не дають підстав для зарахування до страхового стажу місяця роботи як повний місяць. В гіршому становищі ті, кому заробітна плата виплачена в "конверті”. За місяць роботи у них не буде жодного дня страхового стажу.

Як працівнику дізнатися, чи сплачує роботодавець за нього страхові внески і в якому розмірі? Таке право надає чинне пенсійне законодавство. В нашому управлінні встановлено інформаційний  кіоск, де за допомогою свідоцтва про загальнообов”язкове державне соціальне страхування можна дізнатися конкретні дані свого особового рахунку. Такі відомості за заявою можна отримати і у відділі персоніфіковано обліку інформаційних систем та мереж нашого управління. Виконуючи функцію соціального захисту працівників, профспілки також повинні здійснювати контроль за своєчасною і повною сплатою платежів до бюджету Пенсійного фонду.

Оскільки пенсійне забезпечення  стосується всіх і кожного, про пенсію слід думати з часу виповнення повноліття, а не за один – два місяці до досягнення пенсійного віку.

Категорія: Управління Пенсійного фонду інформує | Додав: novadoba (16.09.2013) | Автор: Руслана Приходько
Переглядів: 490 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz