Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 199
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 25.04.2018, 13:28

Головна » Статті » З редакційної пошти

Моя професія – мій життєвий вибір


«Якщо ви вдало виберете професію і вкладете в неї душу, то щастя саме вас знайде», - цей мудрий вислів Ушинського був, залишається і, напевно, буде актуальним в будь-який час. Від того, наскільки правильним, виваженим і усвідомленим буде цей вибір, залежить подальше життя людини.
Останнім часом випускники все частіше віддають перевагу закладам профтехосвіти. По-перше, молоді люди не хочуть «втрачати час» у школі і прагнуть здобути спеціальність. По-друге, в ПТНЗ вони отримують таку ж середню освіту, як у школі, адже навчання ведеться за однаковими програмами. По-третє, учні ПТНЗ отримують стипендії. Нехай це лише 200 гривень, але в нинішній фінансово-економічній ситуації це суттєвий додаток до сімейного бюджету. Крім того, об’єктивна оцінка ринку праці переконливо свідчить про те, що роботодавці нині зацікавлені саме у випускниках професійно-технічних навчальних закладів. Адже економістів, юристів, банкірів, бухгалтерів вдосталь, а кваліфікований слюсар, столяр, муляр, штукатур, водій – на вагу золота.
Саме таких спеціалістів готує Маневицький професійний ліцей, який намагається йти в ногу з часом, перебуває в рейтингу кращих професійних закладів області. Кожного року його стіни залишають понад 150 випускників. Цьогоріч підготовлені працівники для сфери торгівлі, будівельного профілю, деревообробного виробництва та професій, загальних для всіх галузей економіки - трактористи, водії машиністи автомобільного крана, слюсарі-ремонтники. Сім випускників ліцею отримали дипломи з відзнакою. Це Богдан Клець, Роман Концевич, Павло Паламар, Тетяна Рибак, Марія Папежук, Олена Шпанчук, Ірина Шахно. За три роки навчання в ліцеї на базі 9 класів випускники загальноосвітніх шкіл мали змогу оволодіти 2-3 професіями. Всі професії інтегровані, це дає змогу впевнено почуватися на ринку праці.
Не секрет, що успіх кожного в певній професії залежить від тієї бази, на якій проходить навчання. В ліцеї створена сучасна матеріально-технічна база: сучасні навчальні кабінети, виробничі майстерні, лабораторії. Викладачі та майстри виробничого навчання роблять все, щоб адаптувати молоду зміну до вимог сучасного виробництва. Цьому сприяє також тісна співпраця з підприємствами, роботодавцями. Невипадково на випускному вечорі підприємець Олена Кедик висловила подяку всьому викладацькому складу ліцею, майстрам виробничого навчання з професії «продавець продовольчих товарів; продавець непродовольчих товарів» за високу підготовку учнів. Навчальний заклад співпрацює з центром зайнятості, здійснює підготовку та перепідготовку незайнятого населення. Тут створено всі умови для навчання та відпочинку: працюють гуртки, спортивні секції, цікаво організоване дозвілля.
Отож, якщо ви бажаєте обрати робітничу професію, тоді найвірніший шлях – це професійно-технічні навчальні заклади.
Категорія: З редакційної пошти | Додав: novadoba (11.08.2015) | Автор: Наталія КОЛЕНДА
Переглядів: 128 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz