Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 29.03.2024, 16:34

Головна » Статті » Абетка здоров'я

А Л К О Г О Л І З М – національне лихо


Останній день січня вважають днем народження алкоголю. Не знаю, чи можна цей день назвати святом, формально його ніхто не встановлював, але причиною його появи став захист Дмитром Менделєєвим докторської дисертації «Про сполуки спирту з водою», над якою вчений працював протягом двох років і познайомив з нею своїх колег 31 січня 1865 року. В одному з розділів дисертації він опублікував дані, отримані під час сполук спирту та води з об’ємною концентрацією 40%. Менделєєв навіть не згадував про те, що такі розчини певним чином можуть впливати на живі організми.
Хоча день народження горілки не може вважатися днем появи першого алкогольного напою в Росії, адже до цього там вживали біле хлібне вино, яке, ймовірно, вперше привезли зі Скандинавії. Крім того, існували свої міцні напої.
Зібрано багато фактів про горілку. Наведу лише два, які відомі чи не кожному, хто її вживає: 50 г горілки загострюють розумові здібності через півгодини після прийому, у той же час ті 50 г притуплюють реакцію і точність рухів; горілка швидше за інші алкогольні напої викликає алкогольну залежність.
Сьогодні ця залежність набрала розмірів національного лиха. Алкоголь став провідним наркотиком. Його застосування дня цілей отруєння населення надійно легалізовано. З давніх-давен пияцтво є своєрідною вуздою для народу. Відомий афоризм, що п’яним народом легше управляти, який приписується Катерині ІІ, як заклик до дії використовувався і використовується низкою державних діячів протягом кількох століть. З іменем російської цариці, яка 1775 р. зруйнувала Запорізьку Січ спливають у пам’яті і слова відомої пісні Степана Пушика: «Козак гуляє»:
Козак сміється, шинкаря носить,
Козацтво п’яне, регоче ніч,
Благає мати, благає, просить:
«Не пийте, діти, проп’єте Січ».
Це я пишу для тих, хто знає – історію і вміє проводити паралелі.
«Сьогодні з щорічним зменшенням населення нашої країни на 200-300 тисяч осіб, де більшість смертей прямо чи опосередковано пов’язана саме з алкоголем, такий стан речей можна сміливо називати алкогольним геноцидом», - вважає Микола Маранчак.
Як же ми докотилися до такого стану? Давайте загляньмо в шпаринку історії.
У перші роки створення СРСР населення вело, можна сказати, тверезий спосіб життя (у 1928-1932 роках душове споживання алкоголю становило 1,04 л). Це було наслідком «сухого закону» 1914-1925 років та пропаганди здорового способу життя в державі.
Політичне зростання виробництва й споживання алкогольних напоїв почалося після 1950 р. Відповідно до даних, опублікованих у довідниках Статистичного управління «СРСР у цифрах», населення країни з 1965 по 1981 рік зросло з 232,2 млн. чол., тобто на 13%. Виробництво ж спиртного за цей час зросло на 500%, що призвело до найнесприятливіших наслідків. Дуже тяжкими є людські втрати. Якби у СРСР зберігся рівень народжуваності 1960 р., країна за 20 років мала б додатково 30-35 млн. населення. До прямих людських втрат треба віднести й армію «живих трупів» - тих, хто п’є.
Остання спроба боротьби з алкоголізмом Горбачова у середині 1980-их дала значний підйом народжуваності. Сьогодні у школах 1-2 випускних класи, це проти 4-5 класів випуску 2002-2004 років, тих самих дітей, котрі народилися у 1986-1988 роках.
Пам’ятаю, 1994 року в Маневицькій ЗОШ №1 було набрано сім перших класів. Уявляєте? 1-Є клас. Як звучить! Після 1988 різкий підйом народжуваності змінився спадом. Ось вам і взаємозалежність.
Вагомим фактом, що сприяє росту споживання алкоголю, є низькі ціни на спиртні напої. Алкоголь, скрізь вважається делікатесом, і, щоб купити його, треба витратити великі гроші. У нас же з початку 90-их років ХХ ст. вартість вина стала взагалі мізерною у порівнянні із продуктами харчування.
Особливо поширеним в останні роки є вживання алкоголю серед молоді. Алкогольна індустрія підступно рекламує привабливість алкогольних напоїв через відомих спортсменів, фотомоделей, артистів. Додаючи алкоголь у безалкогольні напої, вона привчає людей з дитинства до смаку алкоголю та непомітно залучає до більш міцних напоїв. За доданими ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я) у 2010 р., Україна займає перше місце в світі по вживанню алкоголю серед дітей та молоді: 40% дітей у віці від 14 до 18 років уже залучені до систематичного вживання алкоголю. А от Росія посідає у даному рейтингу 15-те місце.
З приводу пиятики є прекрасний вірш шотландського поета Роберта Бернса, який переклав російською Самуїл Маршак (на жаль, україномовного перекладу я не знайшла):
Для пьянства есть такие поводы:
поминки, праздник, встреча, проводы,
крестины, свадьба и развод,
мороз, охота, Новый год,
выздоровленье, новоселье,
печаль, раскаянье, веселье,
успех, награда, новый чин
и просто пьянство – без причин.
Як відповідь звучать гіркі слова Оксани Забужко: «Завше, щоб вмерти, знайдеться доволі причин, - тільки, щоб жити, нема ні одної!»
Життя – найбільша цінність, найбільше щастя, найбільша радість. Не одурманюймо його алкоголем, подбаймо про наших дітей.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (10.02.2014) | Автор: Алла БУБНЮК
Переглядів: 487 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz