Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 20.04.2024, 01:13

Головна » Статті » Повідомлення з РАЕС

Гідрогеологічний моніторинг РАЕС доводить безпечну експлуатацію її будівель та споруд

Для забезпечення безпечної експлуатації будівель, споруд та обладнання Рівненської АЕС на станції більше тридцяти років функціонує служба експлуатації будівель та споруд у якій діє відділ моніторингу геологічних досліджень. Виконуючи значну частину робіт власними силами, впродовж останніх років відділ майже не користується послугами підрядних організацій, що допомагає економити РАЕС близько мільйона гривень щороку.
За даними наукових досліджень 90-х років на 67,3 % території України залягають карстуючі породи, а це 2/3 частини країни. Статистика означає складні геологічні умови, малопридатні для експлуатації важливих об’єктів. Рівненська АЕС знаходиться на самому природному підвищенні, яке існувало на території Полісся. Перед будівництвом перших двох блоків електростанції це підвищення зрівняли. Після виявлення у поліських ґрунтах карстоутворюючого матеріалу, а саме крейди, яка впливає на просідання ґрунту, було прийнято рішення навчитися експлуатувати енергооб'єкт в існуючих геологічних умовах.
Для забезпечення безпечної експлуатації ядерного об'єкту на даній території виконано ряд заходів. В тому числі на території проммайданчику здійснено цементацію ґрунтів, що забезпечує стійкість усіх будівель і унеможливлює утворення просідань, посилено гідроізоляцію всіх водонесучих мереж та споруд, прийняті заходи зі зменшення кількості потрапляння технічної води у ґрунт. Після реалізації низки заходів та позитивних висновків різних інстанцій, прийнято рішення, що експлуатувати електростанцію можна, як і продовжувати будівництво нових енергоблоків.
Одним із основних заходів безпечної експлуатації енергооб’єкту було створення структури, яка б постійно спостерігала та моніторила усі процеси, які проходять на території підприємства пов’язані з проявами карстових явищ. З 1983 року на РАЕС функціонувала виробнича лабораторія гідрогеології, яка на сьогодні діє як служба експлуатації будівель та споруд (СЕБтаС). Серед трьох відділів СЕБтаС, щодня важливу роботу виконує відділ моніторингу геологічних досліджень. До нього входять група моніторингу гідросфери та група моніторингу ґрунтів та суфозійно-карстових процесів.
Група моніторингу гідросфери займається спостереженням за станом ґрунтових вод на проммайданчику РАЕС і території, що знаходиться під її впливом. Моніторинг здійснюється шляхом контролю спеціальної мережі свердловин, яка налічує їх близько двохсот, та включає спостереження за рівневим та температурним режимом, а також за хімічним складом ґрунтових вод. Аналіз цих факторів забезпечує необхідні параметри, які доводять відсутність негативного впливу на експлуатацію об’єкту та геологічне середовище електростанції.
Група моніторингу ґрунтів та суфозійно-карстових процесів веде спостереження за станом ґрунтів під фундаментами основних будівель. Спостереження ведеться в свердловинах, глибина яких сягає тридцяти метрів. Завдяки методу радіоізотопного каротажу група спостерігає за вологістю та щільністю ґрунтів, що дає можливість проаналізувати їхню стійкість. Крім того група проводить візуальний моніторинг стану території на предмет карстопроявів, проводить систематичні огляди території, для фіксації різних понижень, визначення їх причин, розробку і прийняття заходів для ліквідації негативних наслідків, які могли б викликати ці процеси.
У своїй роботі відділ керується регламентованими документами та комплексною програмою розробленою Київським інститутом інженерних вишукувань. Також, віднедавна, відділ займається аналізом даних сейсмологічних спостережень.
За словами начальника відділу моніторингу геологічних досліджень РАЕС Миколи Качана, впродовж багатьох років та на сьогоднішній день, карстових проявів на території проммайданчика та зони спостереження Рівненської АЕС не виявлено, а зниження рівня ґрунтових вод та води у річці Стир, яка безпосередньо залежить від стану ґрунтових вод, не несе загрози, - «Впродовж останніх двох років ми спостерігаємо стабільне зниження рівня ґрунтових вод та, відповідно, річки Стир. Це наслідок мінімальної кількості атмосферних опадів. Та, як доводять багаторічні спостереження спеціалістів РАЕС, після тривалого зниження повинно наступити підвищення, так як у природі зберігається баланс».

«Наші гроші» поширили недостовірну інформацію щодо збитків РАЕС
8 листопада інтернет-видання «Наші гроші» розповсюдило неправдиву інформацію про збитки ВП «Рівненська АЕС», які начебто були виявлені Держфінінспекцією під час ревізії фінансово-господарської діяльності ДП «НАЕК «Енергоатом», у т.ч. в частині діяльності відокремленого підрозділу «Рівненська АЕС» за період з 01.09.2013 року по 31.01.2015 року.
Зокрема, щодо ВП «Рівненська АЕС» відсутні будь-які постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 жовтня 2015 року. Згаданий в статті Василь Пасєка ніколи не обіймав посади головного інженера ВП «Рівненська АЕС». Крім того, згадка про нестягнення 700 тисяч гривень заборгованості та штрафів є непідтвердженою, оскільки не містить інформації про конкретні справи та часові періоди, у які вони могли розглядатись.
Щодо того, що ДФІ України виявила в ході ревізії діяльності ВП РАЕС ДП «НАЕК «Енергоатом» збитки на 6 млн грн, то ДП «НАЕК «Енергоатом», із врахуванням заперечень ВП «Рівненська АЕС», не погодилось із низкою висновків ревізорів та звернулося до Окружного адміністративного суду Києва щодо визнання частково протиправною та скасування вимоги Держфінінспекції України. Заперечення також направлені листом і до Державної фінансової інспекції України.
Оскарженню підлягає, наприклад, хибна тарифікація споживачів теплової енергії, яка не відповідає тарифам, встановленим НКРЕКП, та нібито завищена через однобічність розгляду та недоврахування додаткових робіт вартість виконаних ТОВ «ЮТЕМ-інжинірінг» будівельно-монтажних робіт. Усі ці та інші випадки однозначно свідчать про упереджене та необ’єктивне ставлення ревізорів до перевірки діяльності ВП РАЕС та перевищення ними своїх повноважень.
Не погоджуючись із висновками ревізорів, 19 червня 2015 року Рівненська АЕС подала позов до суду щодо достовірності та правомірності викладених в акті ревізії зауважень. Але Окружний адміністративний суд м.Києва, не розглядаючи по суті дану позовну заяву, та, зокрема, правомірність вимог ДФІ, прийняв рішення про відмову в задоволенні позову.
Зокрема, колегія суддів, відмовляючи в задоволенні позову, дійшла висновку про те, що вимога ДФІ України не тягне для ВП «Рівненська АЕС» юридичних наслідків у вигляді стягнення, так би мовити, збитків , виявлених ДФІ , допоки ДФІ України за власним позовом до ВП РАЕС ДП «НАЕК «Енергоатом» не доведе в судовому порядку дійсність і обґрунтованість таких збитків.
Зважаючи на те, що збитки стягуються у судовому порядку за позовом державного органу фінансового контролю, правильність їх обчислення перевіряє суд, який розглядає цей позов.
Таким чином, нанесення збитків ДП «НАЕК «Енергоатом» у судовому порядку на даний час не доведено, а інформація, викладена інтернет-виданням «Наші гроші», просякнута помилковими даними, неправдивими відомостями та наповнена передчасними висновками.
Категорія: Повідомлення з РАЕС | Додав: novadoba (24.11.2015) | Автор: Управління інформації та зв’язків з
Переглядів: 506 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz