Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 25.04.2024, 07:38

Головна » Статті » Районна рада інформує

ЗВЕРНЕННЯ депутатів Маневицької районної ради до Волинської обласної ради щодо перегляду меж зон радіоактивного забруднення
Шановні народні обранці!
Ми, депутати Маневицької районної ради, розглянувши експертний висновок про радіологічний стан населених пунктів району, підготовлений експертною групою Національної комісії з радіаційного захисту населення України, вважаємо неправомірною зміну статусу населених пунктів району, визначеного Законами України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Враховуючи усю складність піднятого питання, виражаємо свою глибоку стурбованість можливістю втрати населеними пунктами району статусу постраждалих територій та зміною меж зон радіоактивного забруднення без законодавчо закріплених гарантій населенню та заходів по соціально-економічному розвитку територій у зв’язку із зміною їх статусу, що може призвести до зростання соціальної напруги в цих населених пунктах.
Маневицький район є найбільш ураженим чорнобильським лихом на території області. Станом на 1 липня 2013 року на території району проживає більше 36 тис. постраждалих осіб, в т.ч. 11 тис. з них діти.
Незважаючи на впровадження комплексу заходів по захисту постраждалого населення, стан його здоров’я має стійку тенденцію до погіршення, про що свідчить зростання показників захворюваності, хворобливості, смертності та виходу на інвалідність.
За післяаварійний період значно збільшився рівень захворюваності жителів забруднених територій на патологію органів дихання, серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту. Особливо турбує зростання рівня онкологічних захворювань.
За період з 2010 року по 2012 рік кількість онкохворих в районі зросла із 810 до 878 осіб, причому 646 із них (73,5%) припадає на території радіаційного забруднення.
Продовжує зростати кількість постраждалих осіб першої категорії, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи. На сьогодні їх кількість складає 678 осіб.
Особливо гостро стоїть питання здоров’я підростаючого покоління. За результатами медичних оглядів школярів лише четверта частина останніх є здоровою. Станом на серпень 2013 року на території району проживає 345 дітей-інвалідів, з них у 82 інвалідність пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС. У разі виключення із зони забруднення населених пунктів, припиняється харчування дітей в загальноосвітніх школах і дитячих садках, які там розташовані, а харчування за рахунок продуктів місцевого виробництва, "дарів лісу" призведе до ще більшої захворюваності.
Наведені факти показують, що медичні аспекти подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та підвищення ефективності медичної допомоги особам, які зазнали радіаційного впливу, не лише зберігають актуальність, а й надалі залишаються пріоритетними.
Відсутність щорічних результатів дозиметричної паспортизації (наявні дані лише за 2008 та 2011 роки) не дає можливості зробити об’єктивну оцінку сучасного стану радіоактивно забруднених територій, процесів формування доз і, як наслідок, створення безпечних умов проживання на цих територіях.
Разом з тим, протягом 2011-2012 років держсанепідслужбою району, спеціалістами управління агропромислового розвитку райдержадміністрації виявлено перевищення допустимих доз радіоактивного забруднення молока у 455 випадках. Лише у першому півріччі 2013 року таких перевищень виявлено понад 70.
За даними Маневицької радіологічної лабораторії Волинського обласного управління лісового господарства за минулий рік перевищення допустимих доз радіоактивного забруднення в грибах зафіксовано у 112 випадках, лікарської сировини – у 51, грибів сушених – у 6 випадках.
Ми вважаємо, що Експертний висновок про радіологічний стан населених пунктів Волинської області, і Маневиччини зокрема, підготовлений без всебічного вивчення питання та без урахування всіх критеріїв зонування, спостереження за дозами опромінення жителів населених пунктів, суцільного радіологічного моніторингу харчових продуктів, відповідного інформування населення. Вищеназваний експертний висновок не містить статистичних даних про стан захворювання населення, в тому числі зростання онкологічних захворювань, а також науково обґрунтованих висновків про вплив виявлених доз ізотопів цезію на організм людини.
Відповідно до Закону України від 27 лютого 1991 року "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи", рішення про зміну статусу населеного пункту, тобто виведення його за межі зони радіоактивного забруднення, переведення із однієї зони в іншу, приймаються тільки за поданням обласної ради на підставі експертних висновків.
З огляду на зазначене, вважаємо за недоцільне прийняття обласною радою рішення про зміну статусу населених пунктів Волинської області. Закликаємо колег-депутатів підтримати нашу позицію щодо зазначеного питання і не голосувати за прийняття відповідного рішення у випадку його внесення на розгляд.

Прийнято на двадцять сьомій сесії
Маневицької районної ради
шостого скликання
26 вересня 2013 року
Категорія: Районна рада інформує | Додав: novadoba (21.10.2013)
Переглядів: 492 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz