Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 19.03.2024, 09:01

Головна » Статті » Управління Пенсійного фонду інформує

Зміни в пенсійному законодавстві
2 березня 2015 року Президентом України Петром Порошенком підписано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» (далі Закон), яким з 1 квітня 2015 року внесено зміни до порядку призначення пенсій за віком на пільгових умовах, за вислугу років, а також виплати пенсії працюючим пенсіонерам.

Зокрема, внесено зміни до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», яка визначає умови призначення пенсій на пільгових умовах за віком. Згідно з цими змінами з 1 квітня 2015 року поетапно змінюється вік жінок, необхідний для призначення пенсій на пільгових умовах (за Списком №1 та Списком №2, трактористи – машиністи, доярки, свинарки, робітниці текстильного виробництва, водії міського пасажирського транспорту). Це збільшення відбуватиметься поступово, впродовж 10 років.
Також поетапно збільшуватиметься на 5 років загальний стаж роботи для призначення таких пенсій на пільгових умовах і для чоловіків і для жінок. Варто зазначити, що тривалість пільгового стажу залишається без змін.
Крім того, для окремих категорій поетапно на 5 років збільшуються вимоги щодо необхідного стажу вислуги років та загального стажу. Це стосується робітників локомотивних бригад, працівників на польових геологорозвідувальних роботах, робітників на лісозаготівлях та лісосплаві, працівників освіти та охорони здоров’я та інших.
Водночас умови призначення пенсій за вислугу років у частині тривалості раніше набутого спеціального стажу залишаються незмінними. Наприклад: учителі, лікарі, які станом на 1 квітня 2015 року відпрацювали по 25 років, зможуть у будь – який час після звільнення з роботи скористатися своїм правом на призначення пенсії за вислугу років.
Цей Закон вносить зміни в частині виплати пенсії пенсіонерам, які працюють на спецпосадах, зокрема, державних службовців, журналістів, посадових осіб органів місцевого самоврядування, прокурорів, суддів, народних депутатів, деяких інших категорій працівників. Передбачено, що тимчасово, з квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, в період роботи на зазначених посадах призначені пенсії не виплачуються. Вид пенсії та закон, згідно з яким призначено пенсію, в даному випадку, не має значення.
З 1 січня 2016 року пенсія, призначена відповідно до норм «спеціальних» законів, зокрема Закону України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», виплачується у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Зазначена норма не поширюється на інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій, членів сімей загиблих або померлих військовослужбовців, учасників антитерористичної операції.
В період роботи на інших посадах пенсія, призначена за нормами «спеціальних» законів, розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Це складає 1423,5 грн. (949 грн. х 150%).
Виплата пенсії поновлюється з наступного дня після звільнення з роботи, а порядок виплати змінюється з дня, що настає за днем звільнення з посади.
Іншим працюючим пенсіонерам в період їх роботи буде виплачуватися 85% від призначеного розміру пенсії. Це стосується лише пенсіонерів розмір пенсії яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Зазначена норма діятиме до 1 січня 2016 року і не поширюватиметься на пенсіонерів, що працюють і є інвалідами I та II групи, інвалідами війни III групи, учасниками бойових дій, членами сімей загиблих або померлих військовослужбовців, учасниками антитерористичної операції.
Пенсії, призначені пенсіонерам, які працюють, в розмірі меншому за 1423,5 грн., будуть виплачуватися в повному обсязі.
Якщо документи про звільнення з роботи буде подано після 1 квітня, то виплату пенсії буде здійснено в повному обсязі за весь період, коли пенсіонер уже не працював.
Якщо пенсіонер не подасть документи про працевлаштування, зокрема й на «спецпосаду», то факт роботи обов’язково буде встановлено пізніше за даними системи персоніфікованого обліку. У цьому разі пенсіонер має повернути надміру виплачену суму пенсії.
Категорія: Управління Пенсійного фонду інформує | Додав: novadoba (30.03.2015) | Автор: Галина Горайчук
Переглядів: 457 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz