Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 204
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 07.04.2020, 17:44

Головна » Статті » Районний центр зайнятості інформує

Обов'язкове працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії.
З метою реалізації статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» 27 червня 2013 року набрав чинності наказ Міністерства соціальної політики України від 16.05.2013 р. № 271 «Про затвердження Порядку надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню».
Відповідно до зазначеного Порядку – підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота в розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.
Роботодавці самостійно розраховують цю квоту з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють на підприємствах, в установах та організаціях і належать до неконкурентоспроможних на ринку праці (крім інвалідів), та забезпечують їх працевлаштування.
Щороку, не пізніше 1 лютого після звітного року, працедавці подають до служби зайнятості звіт “Інформація про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню ” .
Слід зазначити, що відповідно до пункту 4 третьої частини статті 50 Закону України „Про зайнятість населення ” роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати Державній службі зайнятості України інформацію про попит на робочу силу за формою звітності № 3-ПН „Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”, що затверджена наказом Міністерства соціальної політики від 31.05.2013 р. № 316. Це стосується і вакансій, на які можуть бути працевлаштовані особи «квотних категорій». Після отримання зазначених інформацій від роботодавця центр зайнятості пропонуватиме вакантні посади особам пільгових категорій, що звертаються за сприянням в працевлаштування до служби зайнятості. Роботодавець може укомплектовувати дані посади і самостійно.
Законом «Про зайнятість населення» передбачено, що в разі невиконання 5% квоти працевлаштування роботодавцем протягом року з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.
У зв’язку з цим рекомендуємо керівникам підприємств, установ та організацій з чисельністю понад 20 осіб провести аналіз виконання квоти працевлаштування в поточному році, здійснити попереднє планування щодо виконання зазначеного нормативу в 2015 році та інформувати про вакантні робочі місця та потребу в працівниках за певними категоріями центр зайнятості.
Разом з тим Законом передбачено і стимулювання роботодавців, які працевлаштовують безробітних даних категорій за направленням служби зайнятості, шляхом щомісячної компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
У разі виникнення питань щодо працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, зокрема подання звітності щодо працевлаштування таких громадян , просимо звертатися до Маневицького районного центру зайнятості за адресою: смт Маневичі, вул. Луцька,14 у відділ взаємодії з роботодавцями, тел. 2-28-38.
Категорія: Районний центр зайнятості інформує | Додав: novadoba (08.09.2015)
Переглядів: 282 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz