Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 02.05.2024, 19:52

Головна » Статті » Абетка здоров'я

Чи будуть українці з салом?

Оцінюючи ситуацію, яка склалася в Україні щодо африканської чуми (АЧС) свиней останнім часом, виникає занепокоєння – чи будемо зимувати із салом? Хвороба набрала неабияких обертів і наносить суттєві матеріальні збитки господарникам Київської, Чернігівської, Рівненської, Житомирської, Сумської, Миколаївської, Одеської та Черкаської областей, де виявляли АЧС. Тож, аби прояснити ситуацію звернулися до головного спеціаліста управління ветеринарної медицини району Олександра Галушка.

– Пане Олександре, що ж являє собою африканська чума?
– Африканська чума свиней, яка вперше була зафіксована у 1903 році в Південній Африці, особливо небезпечна гострозаразна вірусна хвороба, яка перебігає у тварини блискавично, гостро і безсимптомно. Характеризується лихоманкою, появою задишки, кашлю у тварини, зникає апетит, посилюється спрага, з’являється блювота, паралічі задніх кінцівок, з’являються червоно-фіолетові плями на шкірі внутрішньої поверхні стегон, на животі, шиї, біля основи вух, на п’ятачку і хвості. В результаті хвороби практично у ста відсотках випадків смерть наступає в перші п’ять днів. Хворіють як дикі, так і домашні свині всіх порід, незалежно від віку та пори року.
– Відразу виникає запитання, чи становить дане захворювання загрозу для життя чи здоров’я людини?
– Африканська чума свиней, хоч і не несе небезпеки для здоров'я людини, однак є надзвичайно заразною. Від хворих свиней здоровим воно може передаватись як через комах, птахів і тварин, так і через людину. Вірус АЧС дуже стійкий – в продуктах, воді і зовнішньому середовищі зберігається місяцями, заморожування та висушування на нього не діють. Вбиває його тільки нагрівання до високих температур.
– Чи можна вилікувати захворілу тварину?
– Лікування хворих свиней заборонено, а вакцини поки-що не існує. Джерелом збудника інфекції є хворі тварини та вірусоносії. Здорові свині заражаються при спільному утриманні їх з інфікованими вірусоносіями. Збудник передається через корм, транспортні засоби, забруднені випорожненнями хворих тварин. Використання для корму незнезаражених харчових відходів є одним із факторів поширення хвороби.
– Як тоді боротися із цим захворюванням?
– Відповідно до Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, тварини, які перебувають в епізоотичному вогнищі, знищують безкровним методом. Трупи вбитих і загиблих свиней, гризунів та інших тварин, а також дерев’яний матеріал, гній, залишки кормів, тару та інвентар спалюють. Проводиться дезінфекція місць утримання тварин. Окрім цього в радіусі 20-ти кілометрів всі свині, незалежно від ознак захворювання, вилучаються та умертвляються безкровним методом та проводяться інші заходи, включаючи знищення бродячих тварин і гризунів. За умов карантину забороняється продаж на ринках продуктів тваринництва всіх видів і вивіз за межі вогнища протягом всього карантину (30 днів з моменту забою всіх свиней і проведення комплексу ветсанзаходів). Також протягом 6 місяців забороняється вивіз із вогнища захворювання продуктів рослинництва. Розведення свиней в господарствах дозволяється лише через рік після зняття карантину.
– Чи є якісь дієві заходи протидії виникнення африканської чуми?
- З метою попередження виникнення африканської чуми свиней рекомендується перевести свиней в безвигульний режим. Виключити згодовування кормів тваринного походження та відходів харчування без попереднього знезараження проварюванням. Проводити дезінсекцію та дератизацію приміщень. Забій свиней проводити після попереднього ветеринарного огляду. Реалізацію свинини здійснювати тільки після обов’язкової ветеринарно-санітарної експертизи. Не купувати та не завозити свиней без супровідних ветеринарних документів. В разі загибелі чи вимушеного забою свиней повідомляти ветеринарну службу. Не викидати трупи свиней на сміттєзвалища або інші місця непризначені для цього.
– А як щодо продажу поросят на ринках, в тому числі і нашого району?
– До реалізації на ринках району будуть допускатись лише тварини (в т.ч. поросята) при наявності у власника супровідних ветеринарних документів, які будуть видаватись лише дільничними ветеринарними установами, що обслуговують населені пункти по місцю виходу тварини.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (17.11.2015) | Автор: Сергій Гусенко
Переглядів: 359 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz