Як вже повідомлялося, постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено, що у разі призначення субсидій пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні, у період її отримання не нараховуються, а розмір субсидії визначається без урахування пільг. Таким чином сім’я має визначитись: отримувати субсидію, чи отримувати пільгу на тверде паливо та житлово-комунальні послуги.
30 квітня 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни, зокрема, до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами).
Згідно з Законом України від 24 грудня 2014 року «Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» пільги для окремих категорій громадян з 1 липня 2015 року надаються з урахуванням сукупного доходу сім’ї.
Влітку люди переживали в очікуванні опалювального сезону – як будемо плати за тепло при таких цінах? Нині вже понад 5 млн. сімей отримали субсидії. Але із впровадженням змін у програмі субсидій почали ширитись різноманітні чутки, однією з яких є наступне: “Якщо не використаєш весь обсяг газу, холодної води, електроенергії доведеться повертати субсидію у кінці опалювального сезону.”
Урядом удосконалено порядок призначення допомоги одиноким матерям та дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів. Відповідну постанову Кабінет Міністрів України ухвалено 25 грудня 2015 року. Закон України, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», набув чинності з 1 січня 2016 року.