Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 18.05.2024, 12:11

Головна » Статті » Абетка здоров'я

Для чого роблять щеплення?
Сьогодні українці більше бояться щеплень, аніж небезпечних інфекцій. Дуже часто батьки відмовляються від профілактичних щеплень, піддають цінність вакцинації сумніву, забуваючи при цьому, що за історію вакцинування збільшилась середня тривалість життя людини, ліквідовано натуральну віспу, поліомієліт, а кір став контрольованою інфекцією.
У календар профілактичних щеплень в Україні включено обов`язкові профілактичні щеплення з метою запобігання захворюванням на дифтерію, кашлюк, кір, поліомієліт, правець, туберкульоз, краснуху, епідемічний паратит, гепатит «В», гемофільну інфекцію.
Гепатит «В» - вірусне захворювання, яке вражає печінку. Тривале перебування вірусу в клітинах печінки може спровокувати розвиток цирозу і раку. Зараження відбувається при контакті з кров`ю чи іншими рідинами інфікованої людини. Вакцинація є найефективнішими засобами попередження цього захворювання. У результаті повного курсу вакцинації виробляється довічний імунітет.
Туберкульоз. Для немовлят захист від туберкульозу дуже важливий, оскільки у випадку зараження туберкульозом у перший рік життя існує високий ризик захворіти на туберкульозний менінгіт, який вражає мозкові оболонки і часто має летальні наслідки .
Дифтерія. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, під час якої у горлі утворюються плівки, що утруднюють дихання Токсин, який виробляє дифтерійна бактерія, потрапляє в кров і вражає різні органи і системи. Навіть при своєчасному лікуванні 20% хворих помирає .
Кащлюк. Хвороба вражає дихальні шляхи і супроводжується нападами спазматичного кашлю, який порушує дихання – аж до його зупинки.
Правець. Захворювання вражає нервову систему. Проявляється сильними судомами, що іноді можуть призвести до переломів кісток. Передається при потраплянні забрудненого грунту до рани.
Поліомієліт - вірусне захворювання, який передається через брудні руки, забруднені харчові продукти і воду. Вражається нервова система , що приводить до паралічу.
Гемофільна інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, призводить до пневмонії, гнійного менінгіту, запалення над гортанника.
Кір - надзвичайно заразна вірусна інфекція, передається повітряно-крапельним шляхом. Ускладненнями кору можуть бути пневмонія, енцефаліт. Дві дози вакцини забезпечують довічний захист від захворювання.
Епідемічний паротит (свинка) характеризується ураженням слинних залоз, підшлункової залози, статевих залоз. У чоловіків здатен викликати безпліддя.
Краснуха передається повітряно-крапельним шляхом. У більшості дітей протікає легко. Небезпечним є зараження під час вагітності , що може призвести до викидня або народження дитини з вадами розвитку (сліпота, катаракта, розумова відсталість).
Для чого роблять щеплення? Щоб організм відреагував і виробив антитіла проти тієї чи іншої інфекції . Вакцини стимулюють відповідь імунної системи так, наче має місце справжнє захворювання. Імунна система бореться з інфекцією і запам’ятовує мікроорганізм, що викликав хворобу. При цьому, якщо знову потрапляє мікроб в організм, він ефективно справляється з ним переважно без хворобливих станів.
Ефективність щеплення залежить від трьох умов: якості самої вакцини , стану здоров`я конкретної людини , а також від часу та умов, при яких це щеплення робиться. На введення вакцини, як і на будь-який інший медичний препарат, може бути реакція і ускладнення. До реакції відноситься підвищення температури тіла до 390 С і вище, біль і набряк м`яких тканин, гіперемія в місці введення , головна біль, роздратованість, порушення сну, висипання неалергічного походження, тошнота, біль в животі, суглобах, катаральні прояви. З ускладнень може бути після інфекційний абсцес, анафілактичний шок, судоми, регіональний лімфаденіт.
За даними звітів про проведення профілактичних щеплень в дітей 1-го року життя, в Маневицькому районі за п`ять місяців 2014 року вакцинації підлягає 764 дитини.
БЦЖ зроблено 279 дітям (36,5%), Поліоміеліт 89 (11,6%), Дифтерія 134 (17,5%), Гепатит «В» 82 (10,7%), КПК 184 (24,1%)
Усі вакцини , що використовуються в Україні, давно і широко застосовуються у світі. Профіль їхньої безпеки й ефективності підтверджений досвідом застосування в інших країнах. Кожна серія вакцини, незалежно від виробника , проходить сертифікацію і лабораторний контроль в Україні.
Інших ефективних способів попередження інфекційних захворювань не існує. Загартовування, повноцінне харчування та інші елементи здорового життя дуже важливі для здоров`я дитини. Але все це не може захистити від інфекцій, проти яких проводиться вакцинація.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (24.06.2014) | Автор: Наталія Дарієвська
Переглядів: 796 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz