Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 17.05.2024, 12:23

Головна » Статті » Абетка здоров'я

Грибкова інфекція нігтів, мікроспорія і короста
Грибкова інфекція нігтів

Грибкова інфекція нігтів (також відома як оніхомікоз) – це зараження нігтів на руках та ногах грибками (дерматофітами, грибами Candida, пліснявою, тощо). Поживним середовищем для грибків є кератин. В більшості випадків ураження починається з вільного краю нігтя, який змінює колір на білувато-жовтий, коричневий або зелений. Грибок росте під нігтем та всередині нього, через що нігтьова пластинка знебарвлюється, вицвітає, стовщується, втрачає еластичність, кришиться. Іноді ніготь частково або повністю відшаровується, що може бути досить боляче. У деяких випадках ніготь відпадає.
Грибкова інфекція нігтів легко передається від людини до людини через речі спільного користування (взуття, інструменти для манікюру, педикюру, рушники). Найбільш небезпечні місця для зараження грибковою інфекцією є бані, басейни, салони краси, душові загального користування в басейнах, спортзалах, тощо. Інфекція зазвичай починається з ураження шкіри і при відсутності належного лікування поширюється на інші ділянки шкіри та нігтів. Фактори ризику виникнення оніхомікозу включають: родинний анамнез, похилий вік, погіршення стану здоров’я, попередньо отримані травми, тісне взуття, пригнічення імунітету, тощо.
З віком нігті починають рости повільніше, а імунітет людини слабшає. Тому ризик ураження грибковою інфекцією подвоюється з кожним прожитим людиною десятиліттям. Особливо схильні до ураження грибковою інфекцією люди з вадами здоров’я. Важливо якнайскоріше почати знищення грибкової інфекції: що меншою за розміром є уражена ділянка, то швидше можна буде позбавитися інфекції.
Пам’ятайте: своєчасне виявлення і лікування оніхомікозу – це один з найголовніших методів профілактики для здорових родичів, які живуть в одній квартирі, а отже які знаходяться в тісному контакті. Немає інфекції і механізмів її передачі – немає ризику захворіти!

Мікроспорія і короста

Останнім часом все частіше на прийом звертаються хворі із заразними шкірними захворюваннями найпоширенішими з них є мікроспорія і короста.
Мікроспорія — грибкове захворювання, при якому вражається шкіра і волосся і в дуже рідких випадках нігті. Захворювання відоме також як "стригучий лишай", що обумовлено особливостями його прояву. Має високу заразну дію, частіше ним страждають діти. Основне джерело захворювання – кішки (тому ще це захворювання має назву «котячий лишай»), рідше собаки. Потрапивши на шкіру, гриб всмоктується в неї і починає розмножуватися. Інкубаційний період при мікроспорії складає в середньому 5-7 днів. Виділяють мікроспорію гладкої шкіри і мікроспорію волосистої частини голови (остання зустрічається частіше у дітей 5-12 років).

При мікроспорії гладкої шкіри у місці проникнення гриба з'являється набряклість у вигляді червоної плями з чіткими межами і вогнище має вигляд кільця. Кількість таких вогнищ невелика (1-3). Найчастіше такі вогнища розташовуються на шкірі обличчя, шиї, передпліччя і плечей. Суб'єктивних відчуттів людина не має, або турбує помірний свербіж. Вогнища розташовуються, в основному, на верхівці, у тім'яній та скроневій ділянках (1-2 великих вогнища) з округлими або овальними обрисами і чіткими межами. По краю великих вогнищ можуть бути відсіви – дрібні вогнища. На місці зараження утворюється ділянка лущення. На 6-7 день мікроспорія поширюється на волосся, яке стає крихким і обламується (вигляд підстриженого). Шкіра у вогнищі ураження злегка почервоніла, набрякла і її поверхня покрита сірувато-білими дрібними лусочками Передача мікроспорумів від хворої людини здоровій відбувається в сім'ї, перукарнях, дитячих колективах. Особливу увагу слід приділяти домашнім тваринам, оскільки саме вони часто є джерелом інфекції. Профілактика мікроспорії полягає у своєчасному виявленні, ізоляції та лікуванні хворих.
Короста-це інфекційне паразитарне захворювання шкіри, яке супроводжується нестерпним нічним свербежем. Основним джерелом зараження є хвора на коросту людина у разі безпосереднього контакту з нею або через речі, якими користувався хворий. Основними клінічними проявами корости є: свербіж,що посилюється ввечері та особливо в ночі; характерне розташування коростяних ходів на шкірі бокових поверхонь кистей і пальців, на згинальних і бокових поверхнях променево-зап’ясткових суглобів, ліктів, тильних поверхнях ступнів.
Якщо у Вас або вашої дитини виникли будь-які висипання необхідно відразу звернутися за медичною допомогою до спеціаліста та ні в якому разі не займатися самолікуванням. Це збереже ваш час, гроші та саме основне здоров’я.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (04.11.2014)
Переглядів: 471 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz