Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 02.05.2024, 19:09

Головна » Статті » Абетка здоров'я

Грип та його профілактика

Вірус грипу локалізується у слизі верхніх дихальних шляхів хворих і виділяється у зовнішнє середовище під час кашлю, чхання, розмови. Навколо хворого утворюється заражена зона близько 2 метрів. Тому зараження здорових людей відбувається безпосередньо з повітря, при тісному контакті з хворою людиною, через брудні руки та при спільному з хворим використанні предметів гігієни.
Якщо грип перебігає без ускладнень, то повне одужання настає на 3-4 день. Після перенесеного захворювання протягом 2-3 тижнів може зберігатися так звана постінфекційна астенія: втомлюваність, слабкість, безсоння. Ускладнення, які може викликати грип, часто є більш небезпечним, ніж саме захворювання. Велику увагу слід приділити появі гарячки після кількох днів нормальної температури. Це означає, що з’явилось нове вогнище ураження: бронхіт, пневмонія, гайморит, отит, менінгіт, менінгоенцефаліт.
Дорослий, погано почуваючись, звернеться за медичною допомогою. В іншій ситуації знаходяться діти, коли батьки відмовляються від госпіталізації. Пам’ятайте: задишка говорить про стенозуючий ларингіт, запалення легень, блювота на фоні високої температури – менінгіт, висипка на тілі при температурі – менінгококову інфекцію, сонливість дитини – менінгоенцефаліт. Все це - невідкладні стани, допомога потрібна негайно.
Аби уникнути зараження слід уникати скупчень людей під час сезону грипу та ГРВІ; регулярно провітрювати приміщення та робити вологе прибирання; підвищувати опірну здатність організму – повноцінно харчуватися, споживати продукти, що містять у собі багато вітамінів, особливо С і Р: часник, цибуля, горіхи, чорна редька, яблука; постійно стежити за чистотою рук; користуватися тільки одноразовими паперовими серветками та рушниками – як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, чханні.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (23.11.2015) | Автор: Оксана Стицюк
Переглядів: 363 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz