Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 18.04.2024, 13:49

Головна » Статті » Абетка здоров'я

Грудне вигодовування. Чому це так важливо?
Щорічна всесвітня літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування» цьогоріч проводилася з 1 по 7 серпня.
Фізичний, психомоторний та розумовий розвиток дитини залежать від харчування, догляду та виховання. Особливо важливе значення має харчування. Найкращою та ідеальною їжею для новонародженого є материнське молоко. Воно легко засвоюється і повноцінно використовується організмом дитини,захищає немовля від різноманітних інфекцій, алергічних реакцій і захворювань, сприяє формуванню власної системи імунітету , забезпечує ріст і розвиток . Завдяки наявності в жіночому молоці комплексу біологічно активних речовин (гормони, ферменти, фактори росту, імунні фактори тощо ) сприяє розвитку позитивного психоемоційного стану, почуття захищеності у новонародженої дитини та формуванню прив'язаності матері до малюка.
Прикладання немовляти до грудей, сам процес смоктання пробуджує справжнiй iнстинкт материнства у молодої жiнки, розвиває почуття нiжності, ласку, турботу. Дитя не просто стає мiцнiшим вiд молока, воно грiється біля материнських грудей, вбирає в себе любов i ніжність. Грудне вигодовування допомагає запобігти незапланованій вагітності після пологів, захищає здоров’я матері – сприяє нормальному перебігу післяпологового періоду, здійснює профілактику виникнення мастопатії, пухлин молочної залози, матки та яєчників.
Годування грудьми вимагає від жінки виконання певних гігієнічних заходів. Потрібно підтримувати чистоту тіла, щоденно приймати душ, змінювати білизну. Особливо важливо ретельно мити руки з милом перед кожним годуванням. Разом із тим часте (до і після годування) миття грудей, особливо з милом, не потрібне, бо воно призводить до видалення з ареоли природної пом’якшувальної змазки, а також відбувається пересушування шкіри ареоли і сосків та утворення тріщин.
Щоб забезпечити тривале і успішне грудне вигодовування, з перших днів після повернення додому з пологового будинку, потрібно дотримуватися таких правил: годуйте дитину «за вимогою», а не «за режимом», тобто дайте їй можливість їсти так часто і стільки, як вона сама забажає; не уникайте нічного годування; грудне годування має відбуватися в спокійній атмосфері; тривалість кожного годування є різною для всіх дітей; здорова дитина, яка отримує достатню кількість грудного молока, не потребує додаткового споживання води, відварів чи чаю, навіть у спекотні дні, позаяк жіноче молоко містить не лише поживні речовини, але й воду, необхідну дитині.
Для того, щоб лактація була повноцінною, жінка повинна правильно харчуватися. Період годування груддю не потребує дотримання спеціальних дієт. Тим не менше, необхідно пам’ятати, що на продукування молока організм використовує свої внутрішні ресурси. Тому харчування повинно бути достатньо калорійним і збалансованим.
Не поспішайте догодовувати молочною сумішшю! Ви маєте прикласти всі зусилля для того, щоб збільшити об’єм лактації. Для цього потрібно відпочити не менше 48 годин (забудьте про прибирання, прання, приготування їжі тощо); приділити більше уваги своєму харчуванню і режиму пиття; тимчасово збільшити кількість годувань до 10 разів на добу; прикладати дитину до обох грудей під час кожного годування; додатково зціджувати молоко після годування; обов’язково годувати дитину вночі для інтенсивного вироблення гормону пролактину, що відповідає за продукування молока; не давати дитині ніяких штучних сосок.
Ці поради досить легкі у виконанні і дають дуже хороший результат. Як правило, через декілька днів об’єм продукованого молока помітно збільшується, що дозволяє продовжити радість годування грудьми ще на кілька місяців. Хай здоровими ростуть ваші дітки!
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (08.08.2016) | Автор: Наталія Дарієвська
Переглядів: 782 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz