Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 18.05.2024, 15:35

Головна » Статті » Абетка здоров'я

Лікарні у Колках – 70 років


У червні Колківська райлікарня №2 відзначає поважний ювілей – 70-ліття з дня створення. Про минуле і сьогодення цього медичного закладу розмовляємо з його головним лікарем, депутатом районної ради, головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту, та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків чорнобильської катастрофи, Олександром Янчиком.
Олександре Віталійовичу, розкажіть, будь ласка, як все розпочиналося.
- 27 червня 1944 року обласною радою народних депутатів була прийнята постанова № 101 «Про затвердження сітки медичних установ у районах Волинської області», звільнених від фашистських окупантів. Згідно з цією постановою у містечку Колки, де вціліло всього 50 хат, планувалося ввести в дію лікарню на 40 ліжок та поліклініку з трьома лікарськими ставками. Про будівництво нових споруд у той час не йшлося, не вистачало ні людських, ні фінансових ресурсів. Тому для медичних установ були надані приміщення, які вціліли, але з тих чи інших причин були покинуті людьми. Таким чином поліклініку було розміщено по вулиці Волі у старому будинку єврейської сім’ї, що загинула у пекельному вирі війни. А пологовий будинок розташувався у будинку по вулиці Столярній. Він належав людям, що були заслані до Сибіру. Хірургічне відділення знаходилось у приміщенні колишньої гміни (зараз там знаходиться лісгоспзаг), гінекологічне – у приміщенні тимчасово збудованої школи на території, що колись слугувала маєтком пані Ольховської. У містечко були направлені досвідчені медичні працівники із інших регіонів колишнього Радянського Союзу. Лікарі із своїми сім’ями жили на приватних квартирах і отримували невелику платню, не вистачало устаткування, матеріалів, інструментарію.
На початку 60-х років розпочато будівництво лікарняного містечка. У невеликих, так званих „фінських”, будиночках розмістились терапевтичне, гінекологічне, пологове, неврологічне, інфекційне відділення. Клінічна лабораторія і адміністративний корпус теж входили у цей комплекс споруд спеціального призначення.
У 1970 році реконструйовано харчоблок, запрацювали пральня, пункт швидкої допомоги. Функціонували і допоміжні служби: рентгенівська, зубопротезна, фізіотерапевтична.
- Пам’ятаю, яким авторитетом користувалися колківські лікарі у 70-их роках.
- До 1980 року Колківська лікарня налічувала 150 ліжок.
Але далі почалась невтішна статистика: скорочення підрозділів лікарні, ліжок і робочих місць.
З 2001 року лише 55 ліжок забезпечують стаціонарну медичну допомогу у лікарні.
Добра згадка залишилася про1998 рік, коли було введено в експлуатацію нове приміщення поліклініки.
- 2013 рік - переломний у медицині району.
- Був створений центр екстреної медичної допомоги Волині в структуру якого відійшов наш пункт швидкої допомоги.
А Маневицький центр первинної медико-санітарної допомоги забрав під своє крило всю первинну ланку ЛПЗ району, в т.числі і дільничну службу Колківської РЛ.
На території поліклініки лікарні працює Колківська амбулаторія ЗПСМ, яка є відокремленим підрозділом уже в структурі МЦПМСД.
- Нині Колківська райлікарня обслуговує 28 населених пунктів.
- Первинну медичну допомогу надають 4 лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини в т.ч. Колківська, Боровичівська, Четвертнянська та Чорнижівська.
Вторинну медичну допомогу надають спеціалісти поліклініки та стаціонару райлікарні.
Колектив лікарні нараховує 90 працівників, з них 13 лікарі. Під постійною увагою медичних працівників майже 22 тис. населення, що проживають в районі обслуговування закладу,серед них 5 300дітей.
- Що для Вас, як головного лікаря, є на сьогодні першочерговим?
- Оновлення матеріальної бази закладу, зокрема медичного обладнання для офтальмолога, акушер-гінеколога, кабінету функціональної діагностики, лабораторії.
А ще забезпечення кадрами, у нас вакантні посади хірурга, консультантів – терапевта та педіатра .
Працюємо й над залученням позабюджетних коштів, що допомагає оперативніше вирішувати як медичні, так і господарські проблеми.
- Завжди були і залишаються особливою гордістю будь-якої установи ветерани, досвідчені професіонали.
- З величезною повагою хочу назвати тих, хто все своє свідоме життя стоїть на варті здоров’я людей: Катерина Кафка – зав. лабораторією, Надія Садова – фельдшер-лаборант (на знімку), Людмила Горайчук – зав. терапевтичним відділенням, Лідія Лихач – сестра медична стаціонару, Марія Лотвін – лаборант клінічний, Світлана Горбач – сестра медична стаціонару, Марія Васільєва – сестра медична з фізіотерапії, Тетяна Шрамко – сестра медична хірургічного кабінету, Тетяна Маковська – молодша медична сестра рентгенкабінету, Галина Горбач, - старша медична сестра лікарні, Галина Горбач – медична сестра стаціонару.



Вдячний всім колегам за працю, бажаю невичерпності сил і завзяття, творчої наснаги у важливій праці – збереження здоров’я людей.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (23.06.2014) | Автор: Розмовляла Алла БУБНЮК.
Переглядів: 552 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz