Середа, 09.07.2025
Мій сайт
Меню сайту
Категорії розділу
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Міні-чат
200
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 207
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Ліки навколо нас
Лікувальні властивості рослин відомі дуже давно, вони допомагають позбутися багатьох недуг без медикаментозного лікування.
Зараз саме час збирати багно звичайне. Росте воно на болотах (мохових та торфових), в основному у соснових вологих лісах, на купинах. Заготовляють в червні-серпні. Запах цієї рослини надзвичайно сильний, бальзамний, отож сушити варто не у жилому приміщенні, і не на сонці.
Багно звичайне відоме ще в ХV ст., його використовують в народній медицині і гомеопатії. Доведено, що багно пом’якшує кашель, особливо сухий, розслаблює гладкі м’язи бронхів, має протизапальні та болезаспокійливі властивості. Запах цієї рослини згубно діє на комах, отож з давніх-давен його пучечками розкладали в шафах, коморах, приміщеннях для тварин і худоби. Важливо, що проведені експерименти довели здатність багна звичайного розширювати судини та знижувати артеріальний тиск. Необхідно пам’ятати, що вся рослина токсична, отож підходити до лікування треба з обережністю.
При кашлі, як відхаркуючий засіб застосовують настій: 1ст. ложка трави багна (в стадії цвітіння) на 1 склянку води. Пити по 1 ст. ложці 5-6 разів на день. Такий настій готують при ентероколітах, а при м’язовому та суглобному ревматизмі, бронхіальній астмі – настій з 2 ст. ложок окропу п'ють по ½ склянки 5-6 разів на день.
Мабуть немає людини, що не чула про барвінок. Але не усім відомо, що ця вічно зелена рослина – лікарська. Цвіте вона в травні-червні, росте в листяних лісах, на узліссях, схилах. Барвінок розводять на присадибних ділянках, садах і парках. Збирають наземну частину, сушать в приміщеннях, що добре провітрюються. При збиранні необхідна обережність, адже рослина отруйна.
Барвінок відомий як лікарський засіб з давніх-давен. В Китаї барвінком лікують гіпертонію, а на Кавказі він відомий, як кровоспинний, в’яжучий, ранозагоювальний засіб. В барвінкові виявлено важливий алкалоїд - мінорин. Настоєм барвінку спиняють кровотечі (маткові, носові). Для цього 2 ст. ложки трави відварюють у 2 склянках води і п’ють по ½ склянки 3-4 рази на день. В Угорщині з барвінку готують медикаменти, що вживають при гіпертонії, спазмі судин головного мозку, серцебитті, неврозах, тощо.
Детальніше про барвінок, який люблять й шанують з давніх-давен українці, можна прочитати в інтернеті, довідниках. Тож нехай покращить та зміцнить вам здоров’я ця ніжна, небесного кольору квітка.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (06.06.2016) | Автор: Лариса Шевчук
Переглядів: 465 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz