Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 19.04.2024, 12:51

Головна » Статті » Абетка здоров'я

Методи і засоби жіночої контрацепції
Безсумнівно, кожна жінка має право сама і тільки сама вирішувати, чи народжувати їй дитину і коли народжувати. Однак аборт - це абсолютно неприпустиме явище, якщо, звичайно, немає серйозних медичних показань для переривання вагітності. В даний час сучасні засоби контрацепції дозволяють жінці зробити все необхідне для того, щоб кожна вагітність була запланованою і бажаною. Безпліддя після аборту - далеко не рідкість, навіть з урахуванням останніх досягнень сучасної медицини. Кожна п'ята жінка може через нього стати безплідною, причому безпліддя буде стійким. Засобів контрацепції сьогодні багато, в цій статті подаємо коротко про найбільш популярні з них.
Перерваний статевий акт. Вважати цей метод способом контрацепції взагалі не варто. Мало того, що його надійність дуже низька - приблизно 50:50, він ще й дуже погано позначається на здоров'ї, і може викликати не тільки стійке зниження статевого потягу, але і застій крові в органах малого тазу - а це загрожує серйозними захворюваннями статевої сфери. Використовувати даний метод з випадковим партнером теж украй небажано, тому що він не захищає від венеричних захворювань.
Календарний, або метод безпечних днів. Він заснований на різних періодах менструального циклу жінки. Вважається, що зачаття може відбутися тільки в певні дні (до 15 днів) циклу, а в решту часу воно практично неможливо. Тим не менш, визначити це з точністю, що перевищує 55-60% (при чіткому і регулярному циклі), не представляється можливим. Сперматозоїди здатні чекати овуляції до 9 днів (природа сильна!). А цикл у кожної жінки свій, індивідуальний, до того ж, схильний до коливань, які не зможе передбачити заздалегідь ні один лікар.
Презервативи. Їх популярність пояснюється, перш за все, їх безпекою - адже вони не мають жодного впливу на здоров'я, і до того ж оберігають від інфекцій та венеричних захворювань.
Діафрагми. Представляє собою пружний ободок з натягнутою на нього тонкою гумою - так, що виходить ковпачок. Перед статевим актом діафрагма вводиться в піхву таким чином, що утворює практично непроникну перешкоду для сперматозоїдів, причому вона щільно надівається на шийку матки.
Внутрішньоматкові засоби, або спіралі. Їх надійність - 75-80%. До того ж це зручно: лікар вводить спіраль в матку строком на 5 років, і весь цей час можна відчувати себе відносно спокійно. Контрацептивний ефект спіралі полягає в тому, що порожнина матки весь час залишається відкритою. До того ж місцева запальна реакція, викликана міддю, яка входить до складу ВМС, позбавляє сперму її запліднюючої здібності.
Хімічна контрацепція. Застосовувані засоби (свічки, креми і тампони) захищають від вірусних і мікробних інфекцій. Слід пам'ятати, що їх реальна дія - менше години, а при контакті з милом вони втрачають активність. Тому при дотриманні гігієни в цей час краще не користуватися милом.
Гормональні таблетки й уколи. Ступінь їх надійності - одна з найвищих, 96-97%, а принцип дії заснований на блокуванні овуляції. Тільки правильне і систематичне використання таблеток може дати гарантію захисту від небажаної вагітності. Саме тому підбирати їх має лікар, після проведення аналізів і з урахуванням всіх особливостей організму. Гормональні уколи мають таку ж ступінь надійності, як і таблетки. Тут використовується той же гормон, що і в гормональній спіралі - левоноргестрел. Уколи досить робити один раз в 2-3 місяці, щоб отримати так званий ефект тривалої контрацепції, при якому гормон поступово виділяється в кров, і запобігає зачаттю.
Кільце Новарінг. Це гормональне кільце, яке вводиться в піхву на 21 день - кожен менструальний цикл. Фахівці запевняють, що з цим кільцем не відчувається дискомфорт, і воно дає можливість вести активний спосіб життя.
Гормональний пластир. Він наклеюється на певну область тіла. Носити пластир потрібно 7 днів, а потім міняти на новий. На 22-й день носіння пластир треба зняти, і зробити перерву - не більше 7 днів.
Медична стерилізація. Це радикальний метод, який забезпечує повний контрацептивний ефект 100%.
Невідкладна (посткоїтальна) контрацепція. Використовується після незахищеного статевого акту у тому випадку, коли вагітність не планується або небажана. Досить висока ефективність методу невідкладної контрацепції досягається за рахунок введення доз гормонів, які значно перевищують дозу тих, що є в звичайних контрацептивних препаратах. До посткоїтальної контрацепції відносяться: постінор, міфепристон, ексклютон.
Не варто думати, що контрацепція - це складно, небезпечно і дорого. Лікування безлічі ускладнень, що виникають після абортів, обійдеться набагато дорожче, а шкода, заподіяна здоров'ю, може бути непоправною. Тому зробіть все, щоб за допомогою компетентного гінеколога підібрати собі оптимальний метод контрацепції, будьте здоровою, бажаною і коханою. І нехай у вас народяться здорові діти.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (25.07.2016) | Автор: Олена Синявська
Переглядів: 498 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz