Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 05.05.2024, 11:53

Головна » Статті » Абетка здоров'я

Розумні звички - профілактика гіпертонічної хвороби
Сьогодні захворювання серцево-судинної системи набули такого масового характеру, що їх по праву називають «епідемією ХХІ століття».
Перш за все це торкається артеріальної гіпертонії, якою, за даними ВООЗ, страждають 20-25% дорослого населення. А встановити наявність підвищення кров’яного тиску нескладно – слід лише виміряти артеріальний тиск. Тому візьміть за правило хоча б один раз в рік робити це, звернувшись до сімейного лікаря, до фельдшера на ФАПі, оскільки в багатьох випадках гіпертонія протікає безсимптомно і , як наслідок, часто діагностується уже при ускладненнях, за що її інколи і називають «тихим вбивцею». В нашому районі в 2013році вперше виявлено підвищення артеріального тиску у 1350 чоловік, з них у 1201 - при профілактичних оглядах.
Що ж таке гіпертонічна хвороба(ГХ)?
Коли людина перебуває в стані спокою, кров’яний тиск у неї коливається від 90/60 – 140/90 мм рт.ст. Тривале ж підвищення його і називається гіпертонічною хворобою, а в побуті – просто гіпертонією. Гіпертонія - хвороба підступна, вона може протікати непомітно для людини, поступово виснажує серце, травмує його судини та судини мозку, нирок, сприяє їхньому атеросклерозу. І як результат - зниження пам'яті та інтелектуальних здібностей, оніміння кінцівок, стенокардія, інсульт, інфаркт ... Жертвами цієї вбивці стало 40 хворих району, які перенесли гострий інфаркт міокарду, на жаль, зі смертельним випадком 13; ще 110 людей – інсульт, внаслідок чого померло 34, з них 13 молодші 60 років.
Які ж фактори ризику розвитку гіпертонічної хвороби?
Найголовніший чинник, що провокує цю хворобу, - підвищені емоційно-психічні навантаження, що виникають внаслідок тривалих стресових ситуаці . Якщо правилами спілкування на роботі і вдома стануть доброзичливість, вміння поставити себе на місце іншого, взаємна терпимість та любов, то на зміну зривам настрою і духовного неспокою прийде ясне, гармонійне самопочуття, яке є чи не найголовнішим фактором, що визначає фізичне здоров’я людини.
Надмірне вживання солі.
Добова потреба в солі становить 4-6г. Ви, напевно, помічали, що поївши звечора солоненького,вранці просинаєтесь з «мішками» під очима і набряклим обличчям. Існують речовини, які на відмінну від натрію (тобто солі), сприятливо впливають на судини – це калій і мігній. Продукти багаті на них:горіхи, ізюм, курага, печена картопля, мед тощо - це ваші активні помічники в боротьбі з гіпертонією.
Надмірна вага тіла.
Встановлено, що ризик розвитку гіпертонічної хвороби в 6 разів вищий у людей з надмірною вагою. Пам’ятайте: скільки калорій ми з’їли, стільки повинні й витратити, тоді маса тіла підтримуватиметься в нормальному стані й організм працюватиме, як годинник. Наприклад, щоб витратити енергію, що міститься в шматку хліба, потрібно пройти п’ять-шість кілометрів. Стежте за масою тіла. Зверніть увагу на обсяг своєї талії. Якщо він перевищує 88 см у жінок і 102 см у чоловіків, то це вказує на абдомінальний тип ожиріння,
Малорухливий спосіб життя.
Гіподинамія призводить, як це не парадоксально, до збільшення навантаження на серцевий м’яз а фізична активність сприяє зменшенню артеріального тиску, тренує серцево-судинну систему та м’язи, знімає стрес та психоемоційне напруження, поліпшує сон та самопочуття. Мета, до якої необхідно прагнути - 30-45 хвилин ходьби щодня або хоча б 5 разів на тиждень.
Алкоголь.
Вживання алкоголю сприяє підвищенню АТ. Допустимі дози для практично здорових чоловіків - не більше 20 мл на добу у перерахунку на етанол (для жінок - вдвічі менше
Спадковість.
Велика ймовірність виникнення гіпертонії у людей зі спадковою схильністю, особливо, якщо в роду спостерігалися випадки хвороби по жіночій лінії.
Тому, якщо у когось з ваших батьків діагностовано гіпертонія, вам особливо слід дотримуватися вищенаведених рекомендацій.
Все сказане стосується первинної профілактики гіпертонії, тобто тих, у кого сьогодні нормальний тиск. Ваш спосіб життя і повинен бути первинною профілактикою, а її основи – розумні звички – мають закладатися з дитинства
.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (03.04.2014) | Автор: Віталіна Морозюк
Переглядів: 525 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz