Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 05.05.2024, 22:15

Головна » Статті » Абетка здоров'я

Туберкульоз наступає
До Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз, який відзначається 24 березня, традиційно оголошено місячник боротьби з цією недугою.
Місячник у весняний період – найбільш сприятливий час виявлення ознак туберкульозу та своєчасного звернення з метою контролю свого здоров’я.
З 1995 року в Україні оголошено епідемію туберкульозу. Дотепер її не вдалося подолати. Поріг епідемії – 50 осіб на 100 тис. населення. У Маневицьку районі в 2012 році показник становив 68,1 на 100 тис. населення; у 2013 році – 92,4 на 100 тис. населення, що свідчить про незадовільну ситуацію в плані подолання епідемії.
Ріст туберкульозу минулоріч було відмічено і в області – на 30%. Сьогодні на диспансерному обліку в районному фтизіатричному кабінеті знаходиться 398 осіб, 56 з яких лікується.
Впродовж останніх років відмічається «помолодшення» туберкульозу: хвороба виявляється в молодому віці, 80% - від 20 до 45 років.
Померло від туберкульозу з 2003 до 2013 року 112 осіб, що становить 25% від вперше виявлених. У районі виявляються занедбані форми заразного туберкульозу. 5-6% хворих, попри лікування, помирають протягом 1 року.
Щоб виявити своєчасно туберкульоз, слід відповісти на питання: чи є у вас кашель і мокротиння, чи втратили ви масу тіла за декілька тижнів або місяців, чи буває у вас підвищення температури тіла або потовиділення вночі, чи контактували ви з людиною, хворою на туберкульоз? Якщо є позитивні відповіді на ці питання, ви потребуєте негайного обстеження у лікаря.
При наявності мокротиння, кашлю більше 2-3 тижнів необхідно негайно з’явитися до лікаря і обстежитись, аналіз мокротиння обов’язковий.
Слід розуміти, що своєчасне виявлення туберкульозу на ранніх стадіях попереджає зараження в сім’ї та оточуючих. Лікування туберкульозу складне, тривале – щонайменше 6 місяців, це при відсутності бациловиділення у хворого на момент виявлення хвороби. Лікування тубхворих безкоштовне – за рахунок державного бюджету.
У 20% випадків хворі туберкульозом погано переносять лікування. В сучасних умовах неконтрольованої антибіотикотерапії, самостійного лікування розвинулась медикаментозна стійкість збудника до ліків. Лікування таких осіб триває від 12 до 20 місяців. Звичайно, витримати щоденний прийом ліків (6-4 препарати) важко, не всі хворі добросовісно лікуються. Зловживання алкоголем, палінням веде до хронічного перебігу хвороби, що є найнебезпечнішим в епідемічному процесі.
Хворий на туберкульоз має бути ізольований в першу чергу від дітей, сім’ї, оточуючих до отримання результатів, що засвідчують його безпечність - відсутність мікобактерій туберкульозу в аналізах.
Зрозуміло, що не всі інфіковані хворіють на туберкульоз. Хвороба розвивається у людей тоді, коли знижується імунітет. Найбільш вразливі діти 1 року життя та від 4-х до 14-ти років. Вразливі до туберкульозу й літні люди, які не звертаються за медичною допомогою, всі симптоми перекладаючи на вік.
Всі заходи по профілактиці туберкульозу повинні проводитись своєчасно. При відвідування людних місць особи, що кашляють, мають бути в масках, по можливості взагалі старатись обмежити контакт. Дотримуйтесь гігієни кашлю, чхання, використовуйте носові хустини, серветки.
Всі поради ви отримаєте на прийомі у лікаря. Спілкування з лікарем дасть відповіді на всі питання поведінки, лікування, харчування і т.п.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (03.04.2014) | Автор: В'ячеслав Гапонюк
Переглядів: 492 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz