Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 28.03.2024, 19:28

Головна » Статті » Абетка здоров'я

Залізодефіцитні анемії
Залізодефіцитні анемії – це патологічний стан, що характеризується зниженням вмісту гемоглобіну внаслідок дефіциту заліза в організмі при порушенні його надходження, засвоєння або патологічних втрат.
За даними експертів ВООЗ, у 20% населення світу виявлено залізодефіцитну анемію або прихований дефіцит заліза. Аналогічна тенденція відмічена і в Україні.
Серед факторів ризику виникнення анемії особливу увагу привертають такі, як зростання показників виявлення анемії у жінок під час вагітності, підвищення питомої ваги патологічних пологів, активне використання антибактеріальної терапії дітям першого року життя, незбалансоване харчування певних груп дітей, суттєве зростання захворювань органів травлення у дітей.
Клінічна картина характеризується блідістю шкіри, слизових оболонок, сухістю, пігментацією шкіри, потовщенням ділянок шкіри колінних і ліктьових суглобів, дистрофією волосся та нігтів. Також характерні карієс зубів, зниження апетиту, зміна смаку та нюху, ангулярний стоматит («заїди»), розлади травлення, голубі склери, підвищена збудливість, дратівливість, поступове відставання в психомоторному й фізичному розвитку, стомлюваність; у дітей старшого віку – головний біль, запаморочення, непритомність. При фізичному навантажені відмічається задишка, сердцебиття, тенденція до зниженого артеріального тиску. Діти з анемією часто хворіють гострими інфекціями дихальних шляхів, кишковими інфекціями.
Запізніла діагностика і лікування спричиняють поглиблення дефіциту заліза і тяжкі розлади. Велике значення в діагностиці залізодефіцитної анемії мають дані лабораторних досліджень. Обов’язковим є здача аналізу крові дітям 9-місячного віку та щорічне дослідження при нормальних показниках крові. Одним із простих тестів на виявлення залізодефіцитного стану є симптом бітурії (рожеве забарвлення сечі після вживання червоних буряків).
Лікування анемії залежить від показників лабораторних досліджень та призначається лікарем. У раціоні хворих на анемію повинні бути крупи, м'ясо яловичини, печінка, курага, чорнослив, сушені яблука, шипшина. В жіночому і коров’ячому молоці міститься однакова кількість заліза ( 0, 5 г в 1 л ), але із коров’ячого молока засвоюється організмом 10%, а з жіночого – до 50 % заліза.
Профілактика залізодефіцитних станів повинна починатися з профілактики дефіциту заліза у дівчат та жінок репродуктивного віку. У дітей раннього віку профілактичне значення мають природне вигодовування, раціональне введення прикормів, прогулянки, масаж і гімнастика, а також профілактика рахіту.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (06.06.2016) | Автор: Людмила Теслюк
Переглядів: 475 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz