Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 03.05.2024, 10:57

Головна » Статті » Добрий господар

Як боротися з фітофторою?


Фітофтороз мабуть, саме неприємне і поширене захворювання серед пасльонових. З року в рік воно змушує хвилюватися кожного господаря, який розраховує на хороший урожай томатів і картоплі. При цьому грибковому захворюванні. Листя хворих рослини спочатку покриваються коричневими плямами, потім гниль передається на стебла і плоди, в результаті в сприятливих для гриба умовах рослина буквально згорає за 2 дні.
Для обприскування проти фітофторозу вчені рекомендують ряд фунгіцидів, які можна розділити на дві групи: контактного (бордоська рідина, купроксат, хлорокис міді) і системної дії (оксихом, арцерид, ридоміл). Більш ефективними вважаються останні, так як вони проникають в тканину рослини та захищають її зсередини. Але за сезон можна робити ними не більше трьох обприскувань і останнє - за 20 днів до збору врожаю.
Найнебезпечніший час, коли хвороба швидко поширюється і множиться, — період затяжних дощів. Температура падає, вологість підвищується і грибок починає активно діяти, вражаючи наші посадки. Щоб знизити ризик захворювань необхідно проводити слідуючі заходи:
1. Витримувати інтервали між рослинами і уникати загущення посадок.
2. Мульчувати грядки. Краще всього трохи спрівшим сіном, так як в прілій траві живе гриб-антагоніст збудника фітофтори.
3. Проводити регулярні профілактичні обприскування фунгіцидами. Навіть якщо ваші рослини не хворіють, з вітром спори фітофтори легко можуть перенестися з ділянки сусіда. Прийнятний інтервал — раз на 2 тижні, в період дощів — 1-2 рази на тиждень.
Обприскування проводити рано вранці або пізно ввечері, щоб крапельки води, що залишилися на листі, не привели до сонячного опіку. Крім рослин добре обробити і грунт теж.
4. Обривати нижнє листя, що контактує з землею. Робити це потрібно поступово, так як рясне одноразове обривання може послабити рослину і вона гарантовано захворіє.
5. Полив рослин слід проводити під корінь або в сусідню лунку.
Не лінуйтеся проводити профілактику фітофторозу і тоді назавжди забудете про цю неприємну проблему.
І на останок даємо кілька рецептів приготування так званих біофунгіцидів самостійно з рослин і деяких продуктів харчування.
Рецепт1. Хвойний відвар (ялинова, соснова хвоя) — 1 літр; вода — 0, 5 літра; мило господарське — 30 грам. Прокип’ятити хвою протягом 5 хвилин, остудити і процідити крізь марлю. Розбавити водою в пропорції 1:5 і додати мило. Відразу обприскати.
Рецепт 2. Обприскайте томати свіжоприготованим часниковим настоєм. Для цього знадобиться 1,5 склянки протертого часнику, 1,5 г марганцівки і пара столових ложок натертого господарського мила. Всі компоненти розчинити в 10 л води, ретельно перемішати і процідити. Отриманим розчином обробити кущі.
.
Рецепт 3. Фітофтора гине при контакті з молочним середовищем та його мікрофлорою, тому корисно робити профілактику розчином молока (кефіру). Молоко (кефір) змішують з водою в пропорції 1 до 10, додають на кожен літр 2 краплі йоду. Цим розчином обприскують рослини.
Категорія: Добрий господар | Додав: novadoba (27.05.2014) | Автор: Зоряна Ліщук, Ігор Сидорук
Переглядів: 550 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz