Виноградник на присадибній ділянці
Близько сорока сортів винограду вирощує на присадибній ділянці маневичанин Ярослав Басалко.
Займатись цією ще не досить поширеною у нашій місцевості справі господар почав нещодавно – років п’ять тому. - Першими сортами винограду, які я виписав по пошті, були ранньостиглі Аркадія, Подарунок Запоріжжя, Лора, - розповідає Ярослав, з усмішкою пригадуючи, як розпочинав цю справу, не маючи досвіду. – Влітку того року ми ще із сім’єю відпочивати поїхали, тож в результаті восени замість сформованих кущів в одну міцну лозу отримав своєрідні віники. Згаяне надолужив швидко – проштудіював літературу, зазирнув до Інтернету. Щороку до десяти нових сортів знаходили «прописку» на його винограднику. Увагу приділяв північному виноградарству. І хоча саджанці виписував із України, та досвід черпав і у спеціалістів із Білорусії, Прибалтики. - Справа ця на перший погляд здається дуже важкою, але коли є бажання та знання, то подальші кроки будуть впевненими і необтяжливими, - стверджує Ярослав Якович. – Хоча, звісно, походити біля виноградної лози треба: полив, підживлення, підв’язка, обрізка, зимове накриття. Проте коли бачиш налите сонцем добірне гроно, то отримуєш неабияке задоволення від цієї праці.
А милуватись, та й смакувати є чим: вже із початку серпня радують господаря та його сім’ю сонячні ягоди різних кольорів та відтінків, грона вагою до півтора кілограма. Аби отримати ранній врожай аматор-любитель навіть теплицю звів, там і пізніші по терміну визрівання сорти достигають раніше та наливаються соком до самісінької зими. Дах над головою мають двадцять чотири кущі шістнадцяти сортів. Інші ніжаться на сонечку під відкритим небом.
- Сорти пройшли ретельне випробування – з деякими довелось розстатись, інші отримали якнайвищі оцінки і рідних, і знайомих, - розповідає виноградар, - а найголовнішими експертами були, звісно, діти – Ілона та Ілля. Найбільше їм до вподоби великоягідний, дуже солодкий сорт Аркадія та смачні «дамські пальчики» сорту Преображення. А ще вони з нетерпінням чекають щорічного урожаю надраннього сорту винограду Велес, гроно якого досягає до 4 кілограм. Чимало хто із знайомих,смакуючи сонячною ягодою, захоплюється ідеєю виростити і у себе на присадибній ділянці виноград певного сорту. Не відмовляє Ярослав ні у саджанцях, які вирощує в закритому грунті, ні у пораді, доводячи своїм прикладом, що і на Поліссі можна успішно вирощувати виноград столових сортів.
|
Категорія: Добрий господар | Додав: novadoba (17.03.2015)
| Автор: Олена БИЧКОВА
|
Переглядів: 664
| Рейтинг: 0.0/0 |
|