Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 19.04.2024, 03:22

Головна » Статті » Добрий господар

Вирощуйте помідори


Для вирощування помідорів на присадибних ділянках найкраще вибирати ранньостиглі високоврожайні сорти, які дають більшу частину врожаю у найсприятливіший для дозрівання період.

Томати – тепло- і світлолюбові рослини. Оптимальними умовами для їх розвитку є температура повітря +22…+24°С і відносна вологість повітря в межах 50-65%. За температури +15°С і нижче вони припиняють цвітіння, а за +10°С – і ріст. Зниження температури повітря до 1-2°С не витримують більшість сортів. Висока температура також негативно позначається на рослинах. За температури понад +30°С і низької вологості повітря томати призупиняють ріст, а їх пилок втрачає життєздатність. Під час спеки у рослин опадають квітки і зав’язь, а на плодах з’являються опіки. Хоча томати відносять до посухостійких рослин, потреба у волозі досить значна, особливо у період утворення бутонів і зав’язі.
Найкращими попередниками для томатів є багаторічні трави, озима пшениця, бобові, цибуля. Не можна розміщувати томати після пасльонових – картоплі, перцю, баклажан. Повертати на те саме місце рекомендується не раніше, як через 3-4 роки.
Важливою умовою отримання раннього врожаю є пасинкування рослин. При цьому збільшується освітленість рослин, провітрюваність та зменшується вологість всередині куща, що стримує розвиток грибкових захворювань. Для запобігання втрат поживних речовин пасинки слід видаляти, коли довжина їх не перевищує 5 см. Пасинки можна використовувати для отримання додаткової розсади. У воді вони швидко утворюють корінці і їх можна висаджувати в грунт.
В період вегетації рослини потребують підживлення. У ранньому віці рослини найбільше потребують фосфору, в період цвітіння – азоту, в період посиленого росту – калію. Перше кореневе підживлення проводять, після повного приживлення розсади, десь через 2-3 тижні після її садіння. На 10 л води беруть 0,5 кг коров’яку і 1 ст. л. нітроамофоски, виливаючи під кожну рослину до 1 л розчину. Або на 1 м 2 вносять 10 г азотних, 15 г фосфорних і 15 г калійних добрив. Під час другого підживлення, яке проводять через 20-25 днів після першого, або на початку розпускання першої китиці, дози всіх добрив збільшують в 1,5 рази. Втретє томати підживлюють при утворенні і наливанні плодів: в основному калійними (10-15 г/м2) та азотними добривами (10 г/м2). Або в 10 л води розчиняють 1ст. л. нітроамофоски і вносять в середньому 10 л розчину на 1 м2. Компенсувати дефіцит мікроелементів може настоянка деревного попелу: піввідра попелу заливають доверху водою, гарно перемішують, дають настоятись 2 дні, проціджують. Потім у розчин необхідно додати 50-100 г стружки господарчого мила для кращого прилипання. Приготовлений розчин розбавляють водою в 2-3 рази і обприскують рослини.
Велике значення має мульчування ґрунту. З оголеного грунту інтенсивніше випаровується волога, і грядки швидко заростають бур’янами. Як тільки рослини гарно почнуть рости, міжряддя мульчують соломою, скошеною травою, бур’янами, стружкою, листками лопуха, хріну, ревеню, усім, що може з часом перегнити і утворити гумус. При цьому грунт не перегрівається і не тріскається, поливи та прополки скорочуються, йде активізація і розмноження дощових черв’яків та корисної мікрофлори, покращується повітряний обмін.
Найбільш небезпечною хворобою томатів є фітофтороз. Появі і розвитку захворювання сприяє висока вологість і помірна температура повітря, тумани, значні перепади нічних і денних температур з випаданням рясних рос, близьке розташування з посадками картоплі.
Ще до появи видимих ознак фітофторозу, як профілактичний захід, можна скористатися розчином сироватки : на 10л води 2л сироватки і 200 мл. цукру. Цю процедуру слід проводити неодноразово. Не обійтись і без хімічних засобів захисту. В період вегетації (коли з’являються перші ознака хвороби на картоплі) слід застосувати високоефективні фунгіциди системно-контактної дії: Інфініто 61 SC к.с 15 мл /5л. води, Ридоміл Голд МЦ 68 WG. в.г. 25 г на 5 л , Татту, к.с. 60 мл на 10 л води, Консенто к.с 20 мл/5л води, Квадріс к.с. 6 мл/5 л води, Чарівник з.п. 15-25 мг / 3-5 л води на 1 сотку та інші. Через 10-12 днів обробку необхідно повторити. Подальші обробітки слід проводити контактними препаратами: 1% бордоською рідиною, купроксатом к.е 50мл / 10л води.
Препарати системно-контактної дії швидко поглинаються рослинами (протягом 1-2 годин), і обробки ними менше залежать від погодних умов. При використанні контактних препаратів, які утримуються на поверхні рослин, обробки необхідно повторювати після кожного випадання опадів, бо вони легко змиваються дощем. При обробці хімічними препаратами необхідно суворо дотримуватись регламентів обробок та періоду очікування до збору врожаю. Для обробітку овочів проти хвороб можна скористатися застосувавши біологічний препарат Планриз БТ, який виготовляється під замовлення ДУ «ВОФСЛ». Застосувавши біологічний препарат плоди можна споживати на наступний день після обробітку.
Категорія: Добрий господар | Додав: novadoba (11.06.2015)
Переглядів: 535 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz