Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 02.05.2024, 17:36

Головна » Статті » Криниченька

22 березня - Всесвітній день води: Збережемо чистоту водних ресурсів
День води у 2014 році проходитиме під гаслом «Вода та енергія». Енергія води, як і енергія вітру, використовується людьми здавна як джерело механічної енергії, а починаючи з ХХ ст. і як джерело електроенергії. В Україні, на Дніпрі, побудовано каскад з 6 гідроелектростанцій. На потреби гідроенергетики працюють і менші річки, як наприклад, річка Стир, що протікає через наш район.
Маневиччина має доволі значний запас поверхневих водних ресурсів. Серед водних об’єктів, середні за класифікацією річки Стир та Стохід, 20 малих річок, загальною протяжністю 556 км, 24 озера, загальною площею водного дзеркала 116 га , Гривенське водосховище. Проведеною у 2013 році інвентаризацією, встановлено наявність 73 ставків у 22 сільських радах району та 50 рибогосподарських технологічних водойм. Усі водні об’єкти, згідно ст. 6 Водного кодексу України, є виключно власністю народу України і можуть надаватися тільки у користування. На території району орендовано 21 водний об’єкт, в тому числі 6 озер.
Постійна увага в районі приділяється відновленню джерел та витоків річок. У 2013 році працівниками Маневицького УВГ, за сприяння Годомичівської сільської громади та її очільника Бойка В.С., відновлено та окультурено джерело в с. Годомичі.
Найбільш болючою проблемою збереження водних ресурсів нашого району і надалі залишається дотримання водного законодавства щодо особливого режиму водоохоронних зон та прибережних смуг водних об’єктів. Згідно з вимогами Водного кодексу, прибережні захисні смуги встановлюються по обидва береги річок та навколо водойм вздовж урізу води шириною для малих річок, а також ставків площею менше 3 гектарів – 25 м, для середніх річок, водосховищ та озер, а також ставів площею понад 3 гектари – 50 м.
До повноважень управління у сфері збереження поверхневих водних ресурсів відноситься проведення спостережень за станом водних об’єктів. Результати спостережень оформлюються відповідними актами з пропозиціями про усунення виявлених недоліків. Копії актів надсилаються сільським головам та, у разі необхідності, до Державної екологічної інспекції і міжрайонної природоохоронної прокуратури. Минулорічні спостереження, показали, що у нашому районі нерідко спостерігається розорювання прибережних захисних смуг, звалювання сміття та пожнивних решток прямо у водойми, здійснення спеціального водокористування без наявності дозволу а також будівництво господарських та рекреаційних споруд у межах прибережних захисних смуг, що заборонено. У городництві широко використовуються органічні та мінеральні добрива, пестициди. Можливий також змив родючого шару розораної ділянки. Для недопущення забруднення водойм і слугують 25-50 м прибережних захисних смуг. Використовувати дані ділянки можна лише для сінокосіння.
Враховуючи надзвичайну важливість збереження чистоти водних ресурсів для прийдешніх поколінь, закликаю усіх мешканців району дбайливо ставитись до кожного потічка, річки, озера, як запоруки життя та здоров’я нашої нації.
Категорія: Криниченька | Додав: novadoba (25.03.2014) | Автор: Віталій Барванов
Переглядів: 565 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz