Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 20.04.2024, 13:22

Головна » Статті » Криниченька

Лісові ресурси використовуються раціонально


ДП «Городоцький лісгосп» розташований на території трьох адміністративних районів – Маневицького, Ковельського та Камінь-Каширського. Площа - 35 132 га, в т.ч. покрита лісом - 28 830 га . Функціонує 7 лісництв: Городоцьке, Лишнівське, Новорудське, Градиське, Троянівське, Борове, Бережницьке, а також 2 нижні склади, автогараж.
28 грудня 2012 року призначення на посаду директора лісгоспу отримав Віктор Данилюк, який до цього працював головним інженером ДП «Ковельське лісове господарство». Стаж роботи у лісовій галузі – 18 років .
- Вікторе Петровичу, з якими успіхами колектив зустрів 2014 рік?
- Протягом 2013 року в лісгоспі проведено лісовідновлення на площі 238 га, в тому числі лісових культур створено 124 га, (при плані 116 га), також проведено заходи для сприяння природного поновлення лісу на площі 23 га (це невеличкі площі зрубів, де проведена мінералізація грунту та підсів насіння головних лісотвірних порід сосни та ялини), а зруби вільхи на площі близько 91 га у заболочених місцях успішно відновлюються природно, тобто через декілька років там з,являється молоде вільхове насадження.
Для потреб лісгоспу заготовляємо лісове насіння. Минулоріч заготовлено в лісництвах 610 кг насіння основних лісотвірних деревних порід (сосна, ялина, дуб, вільха), а також супутніх (береза, дуб червоний, ясен) та чагарникових порід.
Сіянці для створення лісових культур вирощуємо у тимчасових лісових розсадниках, а також в спеціальних коробах. В 2013 році в лісгоспі вирощено 968 тис. шт. власного стандартного садивного матеріалу.
У ДП заготовлено 64,5 тис. куб. м деревини від усіх видів рубок, в т.ч. від рубок головного користування - 29 тис. куб. м, від РФОЛ- 35,5 тис. куб. м Вивезено та реалізовано – 65,1 тис. куб. м.
На лісокомплексі перероблено 17,3 тис. куб. м деревини, виготовлено 6,7 тис. куб. м продукції на суму 7,5 млн. грн.
Лісгоспом реалізовано продукції на суму 22,3 млн. грн., що на 2,5 млн. грн. більше, в порівнянні з 2012 роком. Кошти, отримані від реалізації, спрямовані на виплату заробітної плати - 3,631 млн. грн., сплачено податків та обов’язкових платежів до державного та місцевого бюджетів 2,240 млн. грн., єдиного соціального внеску - 1,692 млн. грн.
На ведення лісового та мисливського господарства, заготівлю, вивезення та переробку деревини спрямовано більше 10 млн. грн.
Капітальні видатки за 2013 рік становлять 1,4 млн. грн.: збудовано лісову дорогу сполученням Городок –Градиськ, що значно скоротило віддаль вивезення деревини, а також це додало неабияких зручностей для місцевого населення.
Середня заробітна плата за 2013 рік зросла в порівнянні з минулим роком на 440 грн. - Незаконні порубки лісу – головний біль лісівників…
- Для покращення роботи в цьому напрямку на підприємстві в грудні 2013 року створено відділ охорони та захисту лісу в складі трьох інженерних працівників, які проводять щоденне патрулювання лісових масивів. Дана група здійснює контроль лісової охорони в найбільш проблемних лісових масивах в плані самовільних рубок. Впродовж 2013 року державною лісовою охороною лісгоспу складено 105 протоколів про лісопорушення, відшкодовано збитків, завданих лісовому господарству на суму більше 41 тис. грн.
До слова, охорона лісу від пожеж також стоїть на особливому контролі. І маємо результат: в 2013 році не виникло жодної лісової пожежі завдяки оперативності службових осіб та камерам відеонагляду, які встановлені в Новорудському, Боровому лісництвах, на центральній садибі лісгоспу, що практично повністю дає можливість вести відеонагляд за лісовими масивами нашого підприємства. Також відзначу, що з боку місцевого населення відчуваємо підтримку і розуміння до проблем пожежної безпеки: в зоні діяльності лісгоспу населенням не випалювалась суха трава на сінокосах та пасовищах. Сподіваюсь, що місцеві жителі і надалі із розумінням ставитимуться до проблеми пожежної безпеки в лісових масивах, запобігатимуть займанню вогню в лісонасадженнях. Завчасно дякую всім за взаєморозуміння.
- Чи впроваджуються на підприємстві новітні технології?
- Так, зокрема, з 2013 року запроваджено електронний облік деревини, що сприяє боротьбі із несанкціонованою вирубкою лісу та продажу деревини, добутої незаконним шляхом. На впровадження системи обліку лісгосп придбав сучасне обладнання на суму майже 250 тис. грн. та бирки зі штрих-кодом на суму понад 150 тис. грн. На даний час вся лісопродукція, кожен сортимент, що заготовляється на лісосіках, реалізовується, відправляється на переробку, маркується спеціальними бирками зі штрих-кодом.
Також сертифікація лісів, що активно розповсюджується по всьому світові протягом останніх 15-ти років, отримала розвиток і в Україні.
У 2013 році в ДП «Городоцьке лісове господарство» розпочалась підготовка до проходження аудиту по системі Лісової Опікунської Ради (ЛОР), тобто сертифікація лісів та виготовленої продукції підприємства. Метою лісової сертифікації на підприємстві є досягнення та підтримання такого рівня ведення лісового господарства, яке дозволяє забезпечити економічно, екологічно і соціально збалансоване управління лісами та лісокористування на основі міжнародних стандартів.
- Знаю, що на базі Троянівської та Новорудської шкіл організовано два шкільних лісництва, де навчаються 36 школярів 9-10 класів. Що Ви можете сказати з цього приводу?
- Хочу особливо відмітити учнів Троянівського шкільного лісництва та їхнього наставника Лілію Семенюк. Вони беруть активну участь у зльотах шкільних лісництв нашої області, які щороку проводяться на базі Шацького лісового коледжу ім. Сулька, готують та захищають прекрасні наукові роботи, реферати, збирають гербарії лісових рослин, гербарії із дендрології, колекції лісового насіння і т.ін. Надалі таку ж активність очікуємо від школярів Новорудського шкільного лісництва, яке було організоване пізніше, але учні активно включились не тільки у навчальний процес, і вже охоче допомагають Новорудському лісництву.
Учні цих шкільних лісництв допомаогли весною провести лісокультурну кампанію: руками дітей створено 21,2 га лісових культур, догляд за лісовими культурами провели на площі 48 га, доглядали розсадники, збирали насіння і т.д. І надалі запрошуємо всіх школярів до співпраці.
- Які завдання ставите перед колективом у році прийдешньому?
- Весною нинішнього року плануємо провести лісовідновлення на площі 252 га, в т.ч шляхом створення л/к - 128 га, сприяння природному відновленню лісу – 27 га. Здійснюватимемо заходи із заліснення малопродуктивних земель ДЛФ та земель, що вийшли з-під с/г користування, зокрема, у 2014 році плануємо створити 15,7 га нових лісів шляхом лісорозведення.
Плануємо збудувати лісовозну дорогу в Градиському лісництві, придбати автомобіль із гідро маніпулятором, відновити існуючу меліосистему довжиною 10 км на території Борового лісництва. А взагалі, маємо зробити все, аби лісові ресурси використовувалися раціонально.
Категорія: Криниченька | Додав: novadoba (27.01.2014) | Автор: Алла БУБНЮК
Переглядів: 621 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz