Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 02.05.2024, 12:24

Головна » Статті » Криниченька

Подбаймо про лісові масиви
Останнім часом однією з найважливіших проблем залишається проблема засмічення лісів побутовими відходами. Це стосується лісів, які знаходяться безпосередньо біля населених пунктів, у лісопарковій частині зон відпочинку населення.
І це проблема не лише лісівників, а й усіх жителів району. Важко достукатися до совісті тих, хто не звертає уваги на гасла з застережними зверненнями, звозячи сміття не у відведені для цього місця, а туди, де заманеться.
Тож переконливо просимо дотримуватися загальних правил поведінки та берегти лісові масиви від засмічення. Дану проблему остаточно можна вирішити не ліквідацією стихійних сміттєзвалищ, а, насамперед, підвищенням ступеня зрілості громадянської свідомості населення району шляхом виховання з дитячого садка, школи. Велике значення має і сімейне виховання, адже якщо батько в присутності сина смітить в лісі, то і син робитиме подібне.
Доводимо до відома жителів району, що засмічення лісів відходами (ст. 73 КУаАП), тягне за собою накладення штрафу на громадян від 85 до 170 гривень і на посадових осіб – від 170 до 340 гривень. Лісоохоронні й інші природоохоронні органи можуть, крім зазначеної адміністративної відповідальності, притягувати винних осіб до судової цивільно-правової відповідальності – про відшкодування заподіяного збитку. У таких випадках, суми будуть у сотні й навіть тисячі разів більшими.
І ще раз хочеться нагадати, що чисто не там де прибирають, а там де не смітять!
Разом із весняним теплом у ліси приходить така небезпека, як пожежі. Серед основних причин їх виникнення є сільськогосподарські пали, які проводяться з метою знищення торішньої сухої трави. До пожеж приводить і необережне поводження населення з вогнем При цьому порушуються елементарні вимоги лісового і природоохоронного законодавства, ліси та довкілля зазнають величезних збитків. Тож звертаємось до всіх громадян: не порушуйте вимоги пожежної безпеки в лісах, відчувайте свою причетність до охорони та збереження „зеленого друга" для майбутніх поколінь.
Побачивши пожежу, в першу чергу, постарайтесь повідомити найближче лісництво, лісгосп, або пожежний підрозділ МНС, і приступайте її гасити з допомогою підручних засобів: гасіть полум'я гілками листяних дерев, залийте водою, затопчіть ногами, закидайте землею, піском. При виявленні лісової пожежі телефонуйте черговому лісгоспу за номером 2-25-97 або на мобільний – 067-1938136.
Слід наголосити, що лише особисте природоохоронне ставлення людини до лісу та власна відповідальна поведінка стануть запорукою збереження зеленого багатства нашого краю.
Категорія: Криниченька | Додав: novadoba (19.03.2014) | Автор: Олександр Чернишен
Переглядів: 527 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz