Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 204
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 07.04.2020, 16:12

Головна » Статті » Криниченька

З таким багажем до Європи не пустять

Коли йдеться про європейське життя, у більшості українців виникають асоціації про високі заробітні плати, чудові можливості для бізнесу, соціальні гарантії тощо. І зовсім небагато замислюється над тим, що Європа - це виконання всіх обов’язків, суворе дотримання законодавства, в т.ч. і у сфері охорони навколишнього середовища.
30 березня група у складі першого заступника голови РДА Андрія Бурака, головного спеціаліста державної екологічної інспекції у Волинській області Володимира Ольховіка, журналіста вирушила у рейд по селах південно-західної та південної частини району з метою виявлення порушень в організації вивозу та зберігання твердих побутових відходів в населених пунктах, виявлення стихійних сміттєзвалищ.
Відразу скажу, що практично у всіх селах, які довелось об’їхати, картина маловтішна, а в окремих населених пунктах сміттєзвалища перебувають у край занедбаному стані.
Першим було зафіксовано стихійне сміттєзвалище в урочищі «Кути», що знаходиться за декілька метрів від меліоративного каналу та в безпосередній близькості до траси Маневичі-Луцьк, між селами В. Яблунька та Довжиця. Такі ж купи сміття спостерігали і на околиці В. Яблуньки (кінець вулиці Молодіжної). Усі, в тому числі і присутній Довжицький сільський голова Олександр Халик, були здивовані, коли на сміттєзвалищі у Довжиці, окрім купи гілляк, які можна було б утилізувати на місці, побачили добрячий віз різаних колод на дрова. А ще говорять, що ми бідно живемо.
У Копиллі нашу групу супроводжувала бухгалтер сільської ради Тамара Парфенюк. Тут далеко їхати не довелось, щоб отримати перші негативні враження. І чим далі, тим враження бути сильнішими. За магазином Колківського СТ, а це за 50 м від сільської ради, – невивезене сміття та попіл, незрізані дерева. Далі по вулиці у господарстві Івана Лотвина, яке і господарством назвати важко, справжній хаос: зарослі, купи сміття, гнилі дошки і т. п. Ще більше вразила дорога до сміттєзвалища через ліс, яка майже вся вкрита купами різного роду непотребу. За чистоту цієї ділянки відповідають лісівники Розничівського лісництва. Саме сміттєзвалище потребує приведення до належного стану, а разом із тим і прилегла територія, куди хаотично звозиться увесь непотріб. Тут же неподалік навколо приватної пилорами, яка належить місцевому підприємцю, купи відходів деревини.
На території Старосільської сільської ради в присутності голови Віктора Регешука було зафіксоване стихійне сміттєзвалище за с. Розничі з лівого боку у напрямку с. Семки. Неконтрольовано скидають сміття і біля кладовища у Старосіллі, великі гори побутових відходів виявлено на південно-західній околиці села біля лісового масиву. Як позитив, відзначалось, що тут діє єдине серед сільських рад сертифіковане сміттєзвалище, хоча і воно потребує певного окультурення.
Під час рейду Рудниківському сільському голові Анатолію Кушнірчуку поставлено вимогу ліквідувати досить велике стихійне сміттєзвалище за Рудниками з правої сторони у напрямку Чорнижа, яке розтягнулося у лісі чи не кілометр, та обговорено шляхи вирішення питання із облаштуванням сміттєзвалища в районі колгоспного двору та контрольованого вивозу сміття саме туди.
Разом із Чорнижівським сільським головою Миколою Соколом було здійснено об’їзд навколо села. Тут мешканці скидають сміття відразу у двох місцях, хоча повинно бути лише одне місце під сміттєзвалище. Також сільському голові було рекомендовано подбати про те, аби відходи переробки деревини з місцевих пилорам не потрапляли на сміттєзвалище, адже це суперечить чинному законодавству.
Досить плачевна ситуація із вивезенням сміття складається у Гораймівці. Місце, яке використовують мешканці для захоронення твердих побутових відходів в урочищі «Лисуха», не може використовуватись у цих цілях з тої причини, що неподалік роздаються місця під забудову. До того ж перебуває воно у досить занедбаному стані. Складність ситуації полягає ще й у тому, що новообраний сільський голова Неля Борсук не має достатнього досвіду у ліквідації стихійних сміттєзвалищ, вирішенні земельних питань.
У Красновільській сільській раді в присутності голови Федора Світача було зафіксовано невелике сміттєзвалище за 20 метрів до першої хати с. Тельчі, у Матейках місце для зберігання побутових відходів розтягнулося майже на кілометр, потребує суттєвого упорядкування сміттєзвалище і у самій Красноволі.
Поїздка виявилась доволі продуктивною, адже навіть сам еколог Володимир Ольховік не володів стовідсотковою інформацією про стан справ, і це не дивно, адже він в районі єдиний в цій службі. Такий же рейд, щоправда, без поблажок і умовлянь, а з конкретними штрафами, пройде перед пасхальними святами. Тоді усі винні в засміченні навколишнього середовища або в бездіяльності будуть притягнуті до адміністративної відповідальності.
Варто знати, що, згідно із статтею 82 КУпАП, порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення тягне за собою накладення штрафу на громадян в розмірі від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 гривень), а на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 гривень).
Категорія: Криниченька | Додав: novadoba (11.04.2016) | Автор: Сергій ГУСЕНКО
Переглядів: 419 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz