Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 02.05.2024, 18:24

Головна » Статті » Люди рідного краю

9091 миля до мрії або Новий рік на краю землі

Маневичанка Юлія Шукрута у свої двадцять п’ять років побувала у вісімнадцяти країнах світу, а Новий 2016 рік зустрічатиме на самісінькому краю землі.
Швейцарські краєвиди, французькі бульвари, велосипедні доріжки в Німеччині, австрійські пам’ятки архітектури, граціозна Італія, гори, стародавні містечка і романтичні рицарські замки Словаччини, турецькі мечеті, неймовірна краса природи Патагонії, дзеркальні затоки Норвегії, які залишилися у спадок ще з Льодовикового періоду і знаходяться під охороною високих прямовисних скель… Усе це далеко не весь перелік, що можна побачити на світлинах Юлії у Фейсбуці. Нині вона подорожує по Аргентині, Новий рік планує зустріти в м.Ушуаю, що знаходиться в провінції Вогняна Земля і вважається найпівденнішим містом у світі, тому його ще називають краєм землі.
«Автобусом, поромом, потягом, літаком і, нарешті, просто автостопом ми проїхали пів Європи, побачили стільки всього цікавого, що вражень залишиться на все життя!!! Тому всім бажаю бути мандрівниками в душі ...» Цей запис залишила Юля Шукрута на своїй інтернет-сторінці. Відкриваєш її - і ніби потрапляєш у світ подорожей, який починається у маленькому містечку на Волині.
- Мої батьки - звичайні робітники: мама працює на місцевій пекарні, тато – водій ВАТ «Родючість», - розповідає Юля. - Маневицьку ЗОШ № 1 закінчила із золотою медаллю. Великий вклад в мене як особистості зробили мої вчителі, за що їм велике дякую. Вищу освіту здобувала у Львівському національному університеті імені Івана Франка на кафедрі історії середніх віків та візантиністики. Вже в студентські роки так бажалось побувати в тих країнах, про які так багато розповідали викладачі.

Вперше Юля потрапила за кордон у 2013 році за міжнародною молодіжно-християнською програмою «Тезе». Власне, ця спільнота вже понад 30 років організовує Різдвяні зустрічі, які зазвичай відбуваються в одному із великих європейських міст. Кожен рік десятки тисяч молодих людей беруть участь у цих зустрічах, які готуються зусиллями тисяч волонтерів, місцевих парафій та родин міста-організатора.
- Подорож включала в себе ознайомлення із побутом та культурним життям шести країн: Австрії, Італії, Франції, Німеччини, Швейцарії, Словаччини, - розповідає Юлія Шукрута. – Жили у Франції в м. Страсбург в сім’ях майже тиждень, пізнавали звичаї і традиції. Європа в Різдвяний час просто чарівна. Найцікавіше, що 2015 рік я зустріла із величезною кількістю людей різних національностей. Ми зібрались у великому залі із фуршетом, всі вітали один одного, як старі друзі, немов одна дружня сім’я. Відбулось представлення кожної країни, наші українці проспівали колядку і показали гру зі стільцями. А далі було святкування у сім’ях, в яких ми проживали, традиційне шампанське і новорічні привітання.
Зустрівши 2016 рік на острові Вогняна Земля, додому Юлія планує повернутись навесні: у планах відвідати ще три країни - Чилі, Перу та Болівію. За цих два місяці, що вона мандрує світом, побувала у Бразилії та Парагваї. Живе у Львові, працювала на шоколадній майстерні, але заради подорожей у листопаді звільнилась і вирушила з друзями у Південну Америку. 9091 миля або 14631 км - така відстань між містом Ушуая та Маневичами.
- В Аргентині 25 грудня було Різдво, - розповідає Юля. – Ми були в дорозі, але дух свята все ж відчувався: в людей прикрашені будинки і ялинки. За Україною страшенно сумую і хочеться чимшвидше повернутися, аби поділитись враженнями від побаченого. В душі я велика мрійниця, хотіла б об’їхати весь світ, побачити, як живуть інші люди, відвідати найцікавіші куточки планети. Люблю вивчати іноземні мови, наразі студіюю іспанську. Подорожі – це моя стихія, і мої рідні про це знають, розуміють і чекають на мене.
Подорожі мандрівниця планує разом з друзями: шукають дешеві квитки, складають маршрути. Практикують бюджетний варіант подорожування, тому пересуваються за допомогою автостопу, живуть в наметах або шукають дешеві хостели. Цього разу в пригоді стала міжнародна програма для мандрівників – каучсерфінг, через яку можна знайти людей, що приймають туристів вдома безкоштовно. Мета цієї програми – обмін досвідом і культурами, нові знайомства.
- Серед найвизначніших місць, з якими я познайомилась, хочеться відзначити Язик Троля в Норвегії, статую Хреста-Спасителя в Ріо-де-Жанейро і водоспад Ігуасу в Бразилії, - ділиться враженнями Юлія. - Неймовірна подорож по Туреччині - 4000 км автостопом і 100 км пройдених у горах!!! Майже за місяць ми відвідали найцікавіші місця - Каппадокію та Качкар, озера Ван і Туз, Немрут, стародавній Стамбул. Море і гори просто полонили нас своєю красою. Для мене стала відкриттям турецька гостинність, національна кухня і культура. Якщо порівнювати українців із європейцями, то у нас схожі звичаї і культура в цілому. А от жителі Південної Америки зберегли багато традицій із давніх часів. До прикладу, в Аргентині особливе місце займає процес пиття чаю – мате, це своєрідна церемонія, яка об’єднує людей. Відмінність є у всьому: в одязі, в їжі, в святкуванні.
Два роки разом з друзями дівчина їздила у Фінляндію, щоб підзаробити грошей. Як переконує Юля, основні кошти йдуть на їжу і оплату входу в туристичні місця. Зараз вони подорожують, але планують через місяць знову вирушити на заробітки, аби поповнити бюджет. А ще дівчина мріє не про заморського принца, а побачити якнайбільше цікавих куточків на Землі та поділитись зі світом своєю рідною українською культурою. Неодмінний атрибут, який завжди беруть з собою, – український прапор.

- Жити і працювати хочу лише в Україні, - наголошує Юля. - Маневичі завжди будуть для мене рідною домівкою, в якому б куточку світу я не перебувала. Україна має стільки чудових місць, які варто відвідати, тобто, якщо ти хочеш подорожувати, то починай з рідної країни. Найбільше запам'яталися мені походи в Карпати, підняття на Говерлу, замки Хостина, Кам'янця-Подільського та Львівщини, вершина гори Ай-Петрі в Криму. Ще в планах відвідати тунель кохання на Рівненщині, острів у Заліщиках, здійснити сплав по Дністру і багато іншого. Приємно і те, що мої закордонні друзі цікавляться ситуацією на Україні, співпереживають і бажають, щоб якнайшвидше у наші домівки прийшов мир. Вони не розуміють і не підтримують завойовницьку політику Росії.
Працюйте над собою, вчіться, подорожуйте, вивчайте мови. Цінуйте родину і друзів, бо вони ваша надійна опора. Повірте в себе. Йдіть за своїми мріями – вони знають правильний шлях, - підсумувала нашу розмову велика мандрівниця Юлія Шукрута.
Категорія: Люди рідного краю | Додав: novadoba (04.01.2016) | Автор: Людмила Власюк
Переглядів: 568 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz