Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 28.04.2024, 12:06

Головна » Статті » Материнка

Як реалізувалась освітня політика в районі у минулому році


Відбулося розширене засідання колегії відділу освіти РДА.
З доповіддю «Про підсумки роботи відділу освіти, навчально-виховних закладів у 2013 році та завдання щодо реалізації освітньої політики в районі на 2014 рік» виступив начальник відділу Михайло Ліщук. Він, зокрема, зазначив, що останніми роками суттєво вдосконалено законодавство стосовно дошкільної і загальної середньої освіти. Низка нових нормативно-правових документів прийнята буквально перед початком цього навчального року. Але, як правило, в більшості випадків нормативні документи видаються, а виконати їх неможливо через відсутність фінансового забезпечення.
Приміром, одним із надзвичайно важливих напрямків реформування сучасної освіти є інтеграція в суспільство дітей з особливими освітніми потребами, яка передбачає функціонування ефективної системи інклюзивної освіти. Здавалося б, є вся необхідна нормативна база: проте бюджет не дозволяє ввести з розрахунку на двоє дітей одну посаду помічника вчителя (введено лише одну таку посаду в ЗОШ №1 смт Маневичі). В цьому році запроваджено інклюзивне навчання в 11 школах для 16 дітей з особливими освітніми потребами.
У зв’язку зі зменшенням контингенту учнів протягом останніх років показник використання потужностей шкіл становить 64,3%. А це в свою чергу призводить до зростання витрат на одного учня, особливо в малочисельних школах, а таких у районі є 8: 4 школи І ступеня, в яких навчається менше 10 дітей (Калинівка, Набруска, Новоукраїнка, Семки), 3 школи І-ІІ ст., - менше 40 дітей (Градиськ, Козлиничі, Новосілки), та 1 школа І-ІІІ ст., - менше 100 дітей (Н.Руда). При нормативі 8122,6 грн. витрати на одного учня в школах І-ІІІ ст. району в середньому становлять 9,6 тис. грн., в школах І-ІІ ст. – 12,3 тис. грн., в школах І ст. – 14,1 тис. грн.. А по окремих навчальних закладах ці показники різняться вдвоє і більше разів. Загалом середня вартість утримання 1 учня у загальноосвітніх школах району за рахунок бюджетних призначень становить за 2013 рік 12 тис. грн. на рік, або в 1,5 рази більше, ніж визначено нормативом.
Усього на кінець І семестру з урахуванням вибуття (25 учнів) у школах району здобуває освіту 7525 учнів, що на 32 менше минулорічного контингенту.
Учні забезпечуються підручниками за рахунок державного бюджету: 1-9 класі – 100%, 10-11 класи – 97%. На жаль, поки що відсутні підручники для профільного навчання в 11 класах з української мови та літератури, історії, біології, хімії. Десятикласники забезпечені підручниками з англійської мови лише на 23%, німецької – на 68%, захисту Вітчизни- на 3%, технологій – на 9%.
Актуальним на сьогодні залишається питання забезпечення педагогічних працівників повним тижневим навантаженням. На неповній ставці працюють поки що майже 40% педагогів.



Одним із розділів Комплексної програми розвитку освіти Маневицького району на 2011-2015 роки є робота з обдарованою молоддю, яким передбачені заходи, спрямовані на виявлення, розвиток та підтримку обдарованих і талановитих школярів. Створено інформаційний банк “Надія Волині“ в якому нараховується більше як 570 учнів. Понад 120 із них стали переможцями та призерами на обласному та Всеукраїнському рівнях за результатами 2013 року.
У минулому році ми мали 24 призери за результатами обласних олімпіад. В цьому році маємо дещо гірший результат - 20 призерів. Найбільше -8 із Колківської школи-ліцею, 4 – з №2-гімназії, 3- з Маневицької №1, 2 – з Прилісненської школи, по 1 - з Куклинської, Троянівської та Четвертнянської загальноосвітніх шкіл.
В районних олімпіадах взяло участь 1487 учнів із 19 навчальних дисциплін. Найбільше, 10 переможців, підготував вчитель інформатики Метенчук В. І. з Маневицької №1, по - 8 Фомін В.М. із Маневицької №2 та Німець Н. М. із Чорнижа, 6 – Байрук Л. О. із Цмін, по 5 - Процик А. П. з Колківської школи-ліцею, Федорчук А. В., Якимчук В. І. та Савчук Л. І. з Маневицької №1.
У 29 секціях районної філії Волинської області Малої академії наук займається 320 учнів. В цьому році маємо 10 призерів обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт (по 3 з Маневицької №2-гімназії, Колківської та Прилісненської шкіл і 1 з Маневицької №1)
У дитячій літературній студії “Первоцвіт“ шліфують свою майстерність 43 учні з різних шкіл району. В районі проводиться немало вже традиційних заходів, де б учні могли проявити свої обдарування. Приміром, огляд-конкурс української сучасної пісні “Срібні дзвіночки“. Учасниками якого цьогоріч стали 88 солістів із 45 шкіл району. Не взяли участі в конкурсі лише Куликовичівська, Матейківська та Новосілківська школи.
Одним із соціально важливих завдань , що стоять перед школою є організація та профілактика правовиховної роботи, спрямованої на зниження рівня злочинності серед школярів. Нас не може не турбувати сьогодні і розгул вульгарності серед дітей, вживання спиртного, тютюнопаління, пропусків і втеч з уроків, інших негативних явищ.
Пріоритетну роль у вихованні та розвитку дитячих дарувань і творчої особистості відіграють позашкільні заклади. Другий рік поспіль район посідає перші місця щодо розвитку позашкілля та у спортивних іграх школярів Волині. Є відомою в області команди із Прилісного, яка посіла III місце у військово-патріотичній грі Українського козацтва “Джура – 2013“ (керівник Юрій Скорик) та Колок, яка теж має III місце на фізкультурно-патріотичному фестивалі школярів України “Козацький гарт – 2013“ (керівник Володимир Бортник).
Чимало перемог обласного та республіканського рівнів на рахунку Маневицької ДЮСШ: лише з футболу – 8 призових місць, хороші результати є з легкої атлетики, волейболу та гандболу.
В організації багатьох питань навчально-виховного процесу потрібно враховувати, що на даний час 812 учнів щоденно доїжджають до шкіл. Для цього задіяні 8 шкільних автобусів, якими доїжджають 565 (72%) дітей, та 11 перевізників. На організацію підвозу з бюджету відділу освіти в минулому році затрачено понад 1 млн. грн..
Цифра бюджету освітньої галузі району на 2014 рік становить 92 млн. грн., що на 4,7 млн. грн. більше, ніж у 2013 році. Виходячи з цього бюджетного ресурсу, і буде організовуватися робота освітньої галузі в 2014 році.
В обговоренні доповіді взяли участь директор ЗОШ І-ІІІ ст. с. Прилісне Валентина Буско, заступник директора ЗОШ І-ІІІст. с. Комарове Тетяна Ліщук та інші.
Категорія: Материнка | Додав: novadoba (05.03.2014) | Автор: Алла БУБНЮК
Переглядів: 427 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz