П`ятниця, 18.07.2025
Мій сайт
Меню сайту
Категорії розділу
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Міні-чат
200
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 207
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Навчати, виховувати, відстоювати інтереси учнів – головні завдання школи


На традиційній серпневій конференції педагоги району підбивали підсумки за минулий навчальний рік і окреслювали завдання на прийдешній.
У своїй доповіді новопризначений начальник відділу освіти РДА Олександр Гаврилюк найперше відзначив, що всі учасники навчально-виховного процесу з розумінням відносилися до бурхливих подій в країні і не допустили жодного зриву навчання, не втягували дітей ні в які політичні протистояння.
Особлива увага сьогодні приділяється дошкільному вихованню. Кожній дитині, незалежно від місця проживання, необхідно забезпечити той рівень розвитку, ті стартові можливості, які дозволять їй успішно навчатися в початковій школі. Організованою дошкільною освітою охоплено 46% дітей віком від 1 до 6 років. З них 689 дітей (65%) – із міської місцевості та 1256 дітей (39%) – із сільської місцевості. Діє 75 (минулий рік 71) вікових груп в селах району. Керівниками дошкільних навчальних закладів ведеться первинний облік запитів батьків для влаштування дитини в садочок. У 2013 році створено електронну чергу таких дітей, що дало можливість відкрито проводити зарахування дітей в дошкільні навчальні заклади.
Аналізуючи результати зовнішнього незалежного оцінювання, відмічено, що цьогоріч у ньому взяло участь 344 випускники загальноосвітніх шкіл району. На жаль, жоден випускник не набрав 200 балів. Від 195 до 199 балів набрали 2 випускники: з історії (с. Прилісне), та фізики (смт Колки). Не набрали мінімальних 124 бали найбільше випускників з біології (21) та української мови та літератури (17), по 7 - з математики, історії України та фізики, 2 - з англійської мови. Це найперше свідчить про те, що окремі випускники, не маючи ґрунтовних знань, беруть участь в ЗНО, покладаючи надію на щасливий випадок.
Як відомо, учні забезпечуються підручниками за рахунок державного бюджету. Загальний відсоток забезпечення на даний час становить по 1-9 класах – 100%, по 10-11 класи – 97%. На жаль, поки що відсутні підручники для профільного навчання в 11 класах з української мови та літератури, історії, біології, хімії. Десятикласники забезпечені підручниками з англійської мови лише на 23%, німецької – на 68%, захисту Вітчизни – на 3%, технологій – на 9%. Не надійшло жодного підручника для учнів 6 класів, які будуть навчатися за новими програмами.
Одним із розділів Комплексної програми розвитку освіти Маневицького району на 2011-2015 роки є робота з обдарованою молоддю. У відділі освіти та школах району створений інформаційний банк «Надія Волині», у якому нараховується більше як 570 учнів. Понад 140 із них стали переможцями та призерами на обласному та Всеукраїнському рівнях за результатами 2013-2014 н.р.
Значний позитивний досвід диференційованого навчання школярів, роботи факультативів, курсів за вибором, індивідуальної, позакласної та позашкільної роботи зі здібними та обдарованими дітьми у НВК «Колківська ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей», Маневицьких ЗОШ №1 та ЗОШ №2-гімназії, Прилісненській, Куклівській, Четвертнянській, Троянівській, Комарівській, Красновільській, Боровичівській ЗОШ І-ІІІ ст., Старосільській, Лісівській, Колодіївській та Копиллівській ЗОШ І-ІІ ст.
У 22-ох загальноосвітніх школах запроваджене профільне навчання (51 клас), яким охоплено 822 учні, у 53 класах велося поглиблене вивчення 11 предметів, яким охоплено 915 школярів. Мабуть, саме це послужило тому, в минулому навчальному році 21 учень здобув перемогу в учнівських олімпіадах на обласному рівні. Найбільше серед них школярів із НВК «Колківська ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей (9).
Проект «Обдаровані діти» реалізується через науково-дослідницьку роботу у секціях районної філії Волинської області Малої академії наук. У районі діє 29 секцій, в яких займається 320 слухачів. У минулому році на обласний конкурс було представлено 20 робіт, із них 11 отримали призові місця.
Відділ освіти вишукує можливості матеріального заохочення обдарованих учнів та вчителів, що з ними працюють. Педагоги, які підготували переможців обласних олімпіад, протягом року одержують доплату до основного заробітку від 100 до 300 грн. щомісячно.
Уже другий рік підряд гарною винагородою для більш як 800 обдарованих та кращих учнів району стали подарункові сертифікати на суму 150 грн. кожен у СОК «Адреналін Сіті».
На превеликий жаль, цьогоріч через брак коштів не був проведений традиційний районний фестиваль обдарованої учнівської молоді і одноразова стипендія відділу освіти найкращим учням не призначалася.
Головним в роботі кожного педагога є здоров’я дітей. Згідно з планом спортивно-масових заходів відділу освіти відбувається районна спартакіада «Здоров’я», переможці якої захищають честь району в спортивних Іграх школярів Волині. За підсумками проведення ХІ Спортивних ігор школярів Волині 2013 року наш район посів І-місце. У 2014 році в обласних змаганнях ми маємо такі результати: військово-патріотична гра «Зірниця» - ІІІ місце, дитячо-юнацька військово-спортивна патріотична гра Українського козацтва «Сокіл» («Джура») – ІІ місце, «Нащадки козацької слави», гандбол - ІІІ місце, легка атлетика – ІІІ місце.
Організація харчування – одна із важливих складових в системі забезпечення здоров’я школярів. На початок 2014-2015 н.р. в школах буде працювати 46 їдалень, 10 роздавальних пунктів та два буфети. Всіма видами харчування буде охоплено 7350 учнів (98,5%). Безкоштовно харчуватимуться діти, які навчаються в школах, що розташовані на віднесеної до радіаційно-забрудненої зони території, 680 учнів 1-4 класів в «чистій зоні» та 60 учнів що проживають у пришкільному інтернаті смт Колки. Сума вартості харчування однієї дитини в день становить 9 грн. 50 коп. Виконання фізіологічних норм у 2013 році становило лише 78%. Ці цифри слід проаналізувати і зробити певні висновки для того, щоб у новому навчальному році ці показники змінились у кращу сторону.
Багато зусиль для організації повноцінного харчування докладають у школах так званої «чистої зони». Для його здешевлення доводиться доглядати пришкільні земельні ділянки, вирощувати овочі, консервувати. Це вимагає значних зусиль з боку директорів шкіл, вчителів, технічного персоналу. В минулому році було зібрано продукції на 185 тис. грн. Найбільше вирощено овочів у Годомичівській, Копиллівський, Старосільській, Рудниківській, Ситницькій, Боровичівській школах.
Педагогічні колективи району продовжують працювати над створенням виховної системи, яка б сприяла формуванню громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості.
Головним організатором виховної роботи в школі є класні керівники та класоводи. Насамперед вони повинні пам’ятати, що ключем їх ефективної діяльності є справжня любов до дитини, щирий інтерес до її долі, неповторної індивідуальності. Цим принципом керуються у своїй роботі класні керівники та класоводи Старко Г.І., Слизько Н.М., Махновець Є.І., Підопригора Л.М., Скорик І.М., Лихач Н.І., Хилюк О.В., Величко В.Є із ЗНЗ сіл В.Яблунька, Старий Чорторийськ, Четвертня, Красноволя, Прилісне, Тельчі, ЗОШ І-ІІІ ст. №1 смт Маневичі та Маневицької ЗОШ №2-гімназії.
Забезпечують психологічний супровід навчально-виховного процесу 24 практичних психологи та 9 соціальних педагогів. Дефіцит ставок на сьогодні становить: практичних психологів – 8, соціальних педагогів – 19. Регіональною програмою розвитку психологічної служби на період до 2017 року передбачено поступове забезпечення фахівцями психологічної служби закладів району.
Оплесками більшість учасників конференції зустріли такі заяви начальника відділу освіти:
- функції методиста полягають у наданні методичної допомоги вчителю, а не в інспектуванню його роботи, тому «каральні» виїзди працівників методкабінету припиняються;
- відміняється проведення рейтингу серед навчальних закладів, проте аналітична робота і надалі проводитимуться;
- жоден лист, адресований навчальному закладу без супровідного повідомлення методиста, інспектора не повинен розглядатися. За виконання такого роду інформації відповідальність нестимуть працівники відділу освіти.



Зворушливим був момент вшанування хвилиною мовчання полеглих у зоні АТО і вручення грамот і грошової допомоги мобілізованим освітянам – інспектору відділу освіти Андрію Сидоруку, який саме перебував у короткотривалій відпустці, учителю географії Куклівської ЗОШ Анатолію Зінькову та інструктору по фізвихованню райцентрівського ДНЗ №4 Олегу Романіку (нагороди отримали відповідно дружина та мати воїнів-освітян).
В обговоренні доповіді взяли участь директор ЗОШ І-ІІІ ст. с. Красноволя Тетяна Бобік, заступник директора з виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ст. с. Оконськ Оксана Невар, завідуюча ДНЗ с. Годомичі Катерина Бойко, заступник директора ЗОШ І-ІІІ ст. с. Нова Руда Ніна Більчик, директор ЗОШ І-ІІІ ст. с. Гораймівка Микола Давидюк та директор ЗОШ І-ІІ ст. с. Старосілля Анатолій Бричка, голова райкому профспілки працівників освіти Валентина Смальчук.
Категорія: Материнка | Додав: novadoba (08.09.2014) | Автор: Алла БУБНЮК
Переглядів: 421 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz