29 червня на базі Центру діалогу українсько-польської дружби для шкільної молоді Польщі та України розпочав свою роботу Міжнародний фестиваль «Костюхнівка-2015».
Останнім часом українські школярі мали змогу на запрошення польської влади відвідувати сусідню Польщу і знайомитися із цією цікавою європейською країною. Однак, аби не залишатися у боргу, цьогоріч районна влада приклала максимум зусиль для того, щоб і польські діти мали можливість глибше познайомитись із Україною та її історією, поспілкуватись із українськими ровесниками. Тож в рамках фестивалю передбачаються різноманітні спортивні змагання, майстер-класи, екскурсії визначними місцями Волині та чимало інших цікавих заходів. Відкриття фестивалю відбулось без особливої помпезності у доволі комфортній невимушеній обстановці. Українську сторону представляли голова РДА Андрій Линдюк та його радник Наталія Шевчук, директори Костюхнівської та Троянівської шкіл-партнерів Василь Давидюк та Віктор Ткач, поляків - директор центру діалогу «Костюхнівка» Ярослав Гурецький. Привітавшись до присутніх польською і українською мовами, голова райдержадміністрації Андрій Линдюк перш за все побажав усім дітям та їхнім наставникам гарно відпочити. Він висловив сподівання, що захід сприятиме поглибленню співпраці між навчальними закладами, зміцненню партнерських відносин, дасть можливість змістовно провести дозвілля, ознайомитись із культурою та вивчити мову двох сусідніх держав.
На знак подяки за плідну співпрацю Наталія Шевчук вручила директору Центру польсько-української дружби Ярославу Гурецькому запашний український коровай.
Для шанованих гостей діти, які вже до цього встигли трохи поспілкуватись і розподілились на окремі загони, провели урочисту лінійку. Спочатку пролунали Гімни двох сусідніх держав, потім школярі виконували українською та польською мовами вірші, пісні, презентували свої загони. Аби поважним гостям було веселіше, разом із ними провели чудову музичну розминку. Для когось такі дитячі зустрічі залишаться лише гарним спомином дитинства, а для когось, можливо, з часом перейдуть в іншу фазу відносин. Принаймні всі такі заходи сприятимуть дружнім взаєминам двох сусідніх країн і в подальшому.