Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 27.04.2024, 08:02

Головна » Статті » На суботній добривечір

Вірусні гепатити та їх профілактика
На гострі вірусні гепатити у світі щорічно хворіють десятки мільйонів людей, з яких сотні тисяч помирають, а в значної частини осіб хвороба набирає хронічної форми з можливим подальшим розвитком цирозу та раку печінки. Питома вага тільки гепатиту С серед причин цирозу печінки складає 40 відсотків, а раку печінки 60 відсотків. Гепатит С вважається головною причиною хронічних хвороб печінки. За механізмом передачі вірусні гепатити поділяються на гепатит з фекально-оральним (А і Є) механізмом передачі та ті, які передаються статевим і вертикальним шляхом (від матері до дитини) і парентеральним шляхом, тобто шляхом ін’єкції – це гепатити В, С, Д та інші. А за наявністю і повнотою клінічних проявів виділяють субклінічні безсимптомні та клінічно виражені форми хвороби (стерті, безжовтушні, жовтушні). За протіканням виділяють гострі, затяжні та хронічні гепатити.
У залежності від інтоксикації, жовтушності, збільшення печінки, зміни біохімічних показників форма хвороби може бути різною. На основі клініко-епідеміологічних даних на догоспітальному етапі діагностуються жовтушні форми хвороби. У переджовтушному періоді попередній діагноз вірусного гепатиту ставиться за скаргами хворого, властивих пошкодженню печінки: непереносимість жирної їжі, відрижка гірким, важкість і болі в правому підребер’ї, зміна кольору калу і сечі, інколи свербіння шкіри та підвищення температури.
Часто бувають тошнота, рвота, слабкість, головні болі, болі в суглобах. Важливо виявити контакт хворого з хворими на гострі жовтушні та безжовтушні форми гепатиту.
Для діагностики хворих гепатитами з фекально-оральними механізмами передачі інфекції має значення харчування на підприємствах громадського харчування, вживання необеззараженої води із відкритих джерел водопостачання.
Для діагностики гепатитів з контактним механізмом передачі інфекції потрібно виявити всі можливі втручання в організм хворого. Часто за допомогою біохімічних аналізів виявляють безсимптомні і стерті форми хвороби. У разі підтвердження діагнозу є обов’язковою госпіталізація хворого в інфекційне відділення.
Профілактика вірусних гепатитів з фекально-оральним механізмом передачі включає санітарно-гігієнічні заходи, направлені на попередження забруднення фекаліями води і харчових продуктів. Санітарний контроль за роботою підприємств, за роботою харчової промисловості. Основними профілактичними заходами при вірусних гепатитах з контактними шляхами передачі є контроль за донорами, використанням медичних інструментів, а також боротьба з наркоманією, гігієна статевих контактів та планова вакцинація.
Категорія: На суботній добривечір | Додав: novadoba (25.07.2016) | Автор: Михайло Боричевський
Переглядів: 455 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz