Вівторок, 22.07.2025
Мій сайт
Меню сайту
Категорії розділу
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Міні-чат
200
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 207
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Мобілізація – справа виключно військових
Указом Президента в Україні була оголошена часткова мобілізація, яка була покликана поповнити ряди Збройних сил України та інших військових формувань. Як вона проводилась у Маневицько-Любешівському ОРВК – наша розмова із тимчасово виконуючим обов’язки комісара капітаном Анатолієм Колбасюком.
- Анатолію Миколайовичу, за яким принципом проводиться мобілізація військовозоюов'язаних?
- Військові частини згідно із штатно-посадовими списками мають відповідні військо-облікові спеціальності. Затребувані спеціальності військові частини передавали на область, а область розподіляла між районами. Є таке поняття як вільні залишки, тобто скільки перебуває на обліку у військовому комісаріаті військовозобов’язаних. Обласний військовий комісаріат бачить, що для прикладу, в Маневицькому, Любешівському та Ковельському районах є стільки-то військовозобов’язаних такої-то спеціальності Тож відповідно набирали військовослужбовців за тою чи іншою спеціальністю саме в цих районах. Адже, якщо дати наряд в район, де немає відповідних спеціалістів, то не буде забезпечена мобілізація. Тобто відбір йшов виключно за військово-обліковими спеціальностями, які потрібні військовим частинам.
У райвійськкоматі це проходить наступним чином. Приходить наряд, піднімається картотека військовозобов’язаних. Потім військовозобов’язані викликаються, їм вручаються повістки і вони направляється на медкомісію. Якщо немає ніяких протипоказів військовозобов’язані відправляються у військові частини для проходження служби.
- Дехто висловлює думку, що сільські голови самі відбирали кандидатів до мобілізації.
- Таке твердження немає під собою ніякого обґрунтування. Лише військкомат визначає сільським головам чи секретарям сільських рад кого викликати до військкомату. Ні сільський голова, ні інші посадові особи до цього відношення ніякого не мають. Їхня функція суто технічна – оповістити, а при потребі посприяти у доставці до військкомату.
Згідно із розпорядження голови Маневицької райдержадміністрації з метою проведення заходів безпосереднього планування мобілізації людських і транспортних ресурсів на території району у кожній сільській раді були створені пункти збору для організації оповіщення і доставки мобілізаційних ресурсів. На ці пункти покладено обов’язок оповіщати військовозобов’язаних та власників засобів індивідуального транспорту та доставляти у військові комісаріати. Схожі дії визначає і п.1 ст. 38 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу.
Користуючись нагодою, хочу подякувати голові Старочорторийської сільської ради, який сприяв нашій роботі і коли потрібно було терміново доставити військовозобов’язаних, власним автомобілем довозив їх до райвійськкомату.
- В які частини направлялися для проходження служби мобілізовані чоловіки?
- Протягом квітня-червня 2014 року нами було мобілізовано близько 300 чоловік в 51 ОМБР (М. Володимир-Волинський), 72 ОМБР (м. Біла Церква), 28 ОМБР (м. Яворів). Також набрано близько 30 добровольців у Волинський батальйон територіальної оборони. Наголошую ще раз, відбір йшов за тими військово-обліковими спеціальностями, які потрібні військовим частинам.
- Чи звільнялися від проходження служби окремі військовослужбовці?
- Так, такі випадки були. Звільнено від проходження служби 23 військовозобов’язаних, з яких 17 за сімейними обставинами (в основному в кого троє дітей), а також 6 чоловік через службову невідповідність (ті, які систематично порушували військову дисципліну).
- Де рідні можуть отримати інформацію щодо прав військовослужбовців, призваних на службу?
- Будь-яку інформацію стосовно проходження служби можна отримати безпосередньо у військкоматі, а також на сайті Маневицької райдержадміністрації, де нещодавно створено розділ, який називається Маневицько-Любешівський ОРВК інформує. Окрім цього, спеціально для військовослужбовців, їхніх близьких родичів на замовлення обласного військового комісаріату газета «Волинська газета» випустила своєрідну листівку тиражем 11 тис. примірників під назвою «Польова пошта», де конкретно розписано права та обов’язки захисників Вітчизни, а також дано роз’яснення щодо збереження робочого місця та середнього заробітку, надання статусу учасників бойових дій, демобілізації військовослужбовців, грошового забезпечення, притягнення до відповідальності тих, хто відмовився або не з’явився до військкоматів та багато іншого. Нам надано близько 200-примірників цієї газети, яку ми розповсюдимо по сільських та селищних радах району.
- Знаю, що Маневицько-Любешівський ОРВК перевіряли відповідні служби.
- Неодноразово військовий комісаріат перевірявся контролюючими органами військової прокуратури, Міністерства оборони України. Суттєвих зауважень до роботи військкомату немає.
- Чим зараз займається військкомат, які завдання поставленні до виконання?
- Спершу хочу заспокоїти матерів та повідомити, що на даний час мобілізація в державі закінчилась, а заходи, які пов’язані із мобілізацією не проводяться. Нині у військовому комісаріаті проводиться плановий виклик військовозобов’язаних у військкомат для їх вивчення, тобто йде планова робота, що повинна проводитись постійно в мирний час. Паралельно із цим військовий комісаріат комплектує роту охорони військового комісаріату, яка передбачена штатом військового часу, що налічує 120 чоловік. У завдання роти входить охорона будівлі військового комісаріату, органів місцевого самоврядування та важливих об’єктів комунікацій, боротьба з диверсійно-розвідувальними силами противника, антидержавними незаконно утвореними формуваннями, підтримання безпеки та правопорядку в районі та інші.
Також у військкоматі триває набір військовозобов’язаних від 18 до 40 років, які добровільно бажають проходити військову службу на контрактній основі. Контракт можна заключити на особливий період, тобто до стабілізації суспільно-політичної обстановки у державі. Після цього контракт може бути або розірваний, або продовжений за бажанням військовозобов’язаного.
На завершення хочу застерегти військовозобов’язаних, що за нез’явлення у військкомат за повісткою, за порушення законодавства про мобілізацію, за умисне знищення приписного свідоцтва або військового квитка їм загрожує адміністративна відповідальність, а за ухилення від призову за мобілізацією згідно ст. 336 Кримінального кодексу України прописана відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від 2 до 5 років.
Категорія: Офіційно | Додав: novadoba (11.07.2014) | Автор: Розмовляв Сергій ГУСЕНКО.
Переглядів: 926 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz