П`ятниця, 18.07.2025
Мій сайт
Меню сайту
Категорії розділу
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Міні-чат
200
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 207
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Найкращі вальники лісу Волині працюють в ДП «Городоцьке лісове господарство»



Це довів працівник Градиського лісництва Віталій Крисик, який, вперше взявши участь в обласних змаганнях, став абсолютним переможцем. Побувавши у ДП «Городоцький лісгосп» я впевнилась, що і садити ліс та доглядати за ним тут вміють не гірше.
Обласний конкурс вальників лісу проводиться вже у 17-й раз. Цьогоріч 22 представники лісових господарств Волині боролись за звання переможця на базі ДП «Ратнівське ЛМГ».
- Змагались в п’яти етапах, - розповідає Віталій. – Хвилювання, звичайно, було, адже свою майстерність демонстрували досвідчені вже учасники. Майданчики готувались за прикладом світових чемпіонатів – для звалювання лісу, заміни ланцюга та підготовки пили до роботи, спилювання гілок та сучків, розкряжування комбінованим різом та точного розпилювання.
Молодий представник Городоцького лісгоспу був найкращим у найважливішому турі – звалюванні лісу. Тут потрібна неабияка вправність та майстерність, аби звалити дерево в потрібному напрямку з найбільшою точністю до даного місця. Хорошими були показники і в інших номінаціях, тож за сумою очок у всіх турах судді одноголосно віддали перемогу Віталію Крисику. Друге місце у ратнівчан, третє – ківерчан.
Як переможець, Віталій отримав диплом Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, товариства лісівників України та обласної організації профспілки працівників лісового господарства, грошову винагороду, від спонсорів - пилу Husgvarna та лісорубне знаряддя.
- В кінці серпня на Київщині проводитиметься Всеукраїнський конкурс, тож буду вдосконалювати майстерність, - каже Віталій, - аби не осоромити волинських лісівників, не підвести свого дідуся, Степана Савчука, який все життя віддав лісовій галузі.
Щороку городоцькі лісівники садять лісу не менше, ніж вирубують. Цьогоріч лісовідновлення проведено на 269,6 га, в т.ч. створено лісових культур на площі 132,2 га заходи для сприяння природного поновлення лісу проведено на площі 32 га. Біля кожного лісництва створені лісові розсадники. Сіянці основних лісотвірних порід – сосни, ялини - вирощуються в коробах.
- Переваги очевидні, - розповідає лісничий Городоцького лісництва Сергій Мишковець. – Маємо змогу на місці і підживити, і полити, знищити бур’яни. Восени готуємо площу і навесні висаджуємо сіянці в найоптимальніші терміни.
Дивлячись на тендітні сіянці-однорічки, не віриться, що з них виростають могутні сосни, які стають надійним прихистком для звірини та птаства, під кронами яких розкинуться щедрі ягідники і з’являться нові грибовиська.
- Та для цього треба ще докласти рук, - каже інженер лісових культур Олена Некришевич. - Ліс потребує турботи й уваги – його необхідно вберегти від шкідників та хвороб, пожеж, провести рубки догляду.



Не одне десятиліття поважні сосни та ялини вестимуть розмови із вітром та зорями, слухатимуть спів пташок, поки достигнуть віку спілого лісу. Ось тоді й настає пора жнив для лісівників. Заготовлену деревину реалізовують та переробляють на пиломатеріали, стіновий брус, супутня продукція – європіддони, заготовки на палети.
- Глибокою переробкою деревини городоцькі лісівники займаються з 2005 року, - розповідає директор підприємства Віктор Данилюк. – Стіновий брус відправляємо не лише споживачам Волині, а й південних областей. Круглий ліс, пиломатеріали експортуємо до Німеччини, Італії, Франції, Румунії, Австралії, дрова технічні – Румунії, Австрії, Польщі. Загалом за І півріччя 2014 року перероблено 9166 куб.м. деревини, реалізовано продукції на 16 058,7 тис. грн.
Кошти, отримані від реалізації продукції, спрямовуються на виплату заробітної плати (у І півріччі ц.р. зарплата працівників становила 3385 грн; в порівнянні з цим же періодом минулого року вона зросла на 585 грн.), сплату податків та обов’язкових платежів до державного та місцевого бюджетів (у І півріччі 2014 р. - 1774 тис. грн.), внески до державних цільових фондів 933 тис. грн.
Капітальні інвестиції за цей період склали 1002 тис. грн. Чисельність працівників зросла на 20 чол. в порівнянні з І кварталом 2014 р. і нині становить 129 чоловік.
Отож за підсумками фінансово-господарської діяльності за 1-ше півріччя 2014 року ДП «Городоцьке лісове господарство» зайняло почесне ІІІ місце серед 24 лісогосподарських підприємств Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.
- Не можна оминути також і тему тривожного виру подій сьогодення, в умовах, коли на українському Сході проходять військові дії, а наші хлопці також беруть участь в АТО, стоять на передовій, - зазначає Віктор Данилюк. - Лісгосп підтримав родини військовослужбовців населених пунктів зони діяльності лісгоспу, надаючи допомогу дровами для опалення, матеріальну допомогу 2 тис. грн. виділена мобілізовану працівнику підприємства. Працівниками лісгоспу зібрано та перераховано для потреб армії 18 тис. грн. Надавались також пиломатеріали та техніка на підтримку Збройних сил України.
Слід також сказати, що пройшовши аудит по системі Лісової опікунської ради, вже цьогоріч в ДП «Городоцьке ЛГ» ліси будуть сертифіковані, як і виготовлена продукція підприємства. Це означає, що рівень ведення лісового господарства дозволяє забезпечити економічно і соціально збалансоване управління лісами та лісокористуванням на основі міжнародних стандартів.
Цьому навчають і юних лісівників у шкільних лісництвах, створених на базі Троянівської та Новорудської шкіл. Вони доглядають розсадники, збирають насіння, саджають ліс і опікуються за лісовими культурами, проводять наукові дослідження. Закладені ними ліси майбутнього тягнуться до життєдайного сонечка і незабаром обженуть у рості цих дівчаток та хлопчаків. Росте гідна зміна городоцьким лісівникам, аби ще довго на Поліссі шуміли кронами вічнозелені бори.
Категорія: Офіційно | Додав: novadoba (01.09.2014) | Автор: Олена БИЧКОВА
Переглядів: 602 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz