Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 29.03.2024, 18:08

Головна » Статті » Офіційно

Семінар-навчання «Сильні громади – сильна держава»


Децентралізація за рахунок проведення реформ дозволить відродити українські села. Про це йшлося на семінарі «Розвиток сільських територій в умовах децентралізації та європейської інтеграції», що відбувся в Маневицькому краєзнавчому музеї. Участь у заході взяли науковці Львівського національного аграрного університету та Львівської державної фінансової академії Юрій Губені, Петро Оліщук, Віталій Бойко, Олександр Біттер.

На сьогодні на Маневиччині 32 сільських та селищних рад. Саме зараз вирішується скільки їх залишиться у майбутньому, і яким чином децентралізація позначиться на сільських територіях, адже, як переконує європейський досвід, місцеві проблеми можуть ефективно вирішуватись лише на місцевому рівні. Держава ніколи не дійде до проблем кожного села, кожної вулиці чи двору. Ключовими особами залишатимуться голови сільрад, які й прийматимуть остаточні рішення. На цьому наголошував голова райдержадміністрації Андрій Линдюк, ознайомлюючи гостей з інфраструктурою Маневицького району. На зустрічі було обговорено можливості, які відкриваються для сільських громад в контексті реформи, проблеми, які потрібно вирішити для наступного кроку - об’єднання.
Ознайомив гостей з соціально-економічним становищем Маневицького району перший заступник РДА Андрій Бурак. На перспективі розвитку сільського господарства у плані інвестицій наголошував заступник начальника відділу агропромислового розвитку РДА Микола Пацаманюк. Начальник управління фінансів РДА Василь Синюк зауважив, що важливо, аби об’єднання громад відбувалося не лише за територіальною, а й економічною та історичною ознаками, потрібно враховувати потенціал громади.
Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва Маневицької РДА Надія Савчук розповіла про економічні проекти, що були втілені в життя району. Маневичани були першими не лише в області, але й Україні, які встановили в школі сонячні батареї. Сьогодні ними зацікавились і столичні навчальні заклади. На меті створення інвестиційного паспорту району і розміщення його на сайті адміністрації, аби інвестор у будь-якому куточку світу міг ознайомитись з інфраструктурою району.
Із культурним та туристичним розвитком Маневиччини ознайомили начальник відділу культури Ігор Дерлюк та директор краєзнавчого музею Петро Хомич.
Віталій Барванов, який працює в районі з 1981 року і нині очолює управління водного господарства РДА, торкнувся найсуттєвіших проблем, з якими нині стикаються жителі Маневиччини.
Впровадження в реальне життя реформи місцевого самоврядування обіцяє нові можливості для розвитку інфраструктури, більшої економічної незалежності сільських громад. Але бути початківцями, як і в будь-якій справі, непросто. Та відомо, що сильна держава – це держава, в якій розумно розприділено владу. Хочеться вірити, що цього разу у нас, українців, усе вийде.
Категорія: Офіційно | Додав: novadoba (06.07.2015) | Автор: Людмила ВЛАСЮК
Переглядів: 460 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz