П`ятниця, 18.07.2025
Мій сайт
Меню сайту
Категорії розділу
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Міні-чат
200
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 207
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сільгоспвиробники потребують підтримки
Відбулась 3-а позачергова сесія районної ради сьомого скликання, яку провів голова райради Анатолій Мельник. Перед початком пленарного засідання депутати озвучили свої запити та запитання. Під час депутатського запиту Петро Зінчук (Аграрна партія України) висловив стурбованість щодо внесення низки змін до податкового законодавства, запропонованих урядом. Депутати прийняли звернення до Президента, Кабміну, Верховної Ради України щодо недоцільності внесення змін до податкового законодавства в частині оподаткування сільськогосподарських товаровиробників, ініційоване Маневицькою районною партійною організацією Аграрною партією України (звернення друкується в газеті).
Запит депутата Олександра Мурашка стосувався необхідності відновити роботу бригади надання екстреної допомоги у с. Цміни. Свої міркування з цього приводу висловили Петро Зінчук, Яків Смокович, Микола Давидюк, Андрій Линдюк.
Як з’ясувалось, у Колках працювали дві бригади надання екстреної медичної допомоги. Після того, як в обласному центрі екстреної допомоги вирішили одну бригаду перевести у с. Цміни, туди ж передали і автомобіль та незабаром ця бригада медиків знову була переведена до Колок. Тож було підтримано запит Олександра Мурашка щодо вирішення питання створення додаткової бригади надання екстреної медичної допомоги у с. Цміни, при цьому залишаючи функціонування двох бригад у Колках.
Віктора Негодюка стосувалось продовження роботи благодійного фонду депутатів вже сьомого скликання. Депутати підтримали продовження благодійної справи.
Перед розглядом питань порядку денного голова райради Анатолій Мельник оголосив про створення фракції «Самопоміч» в районній раді, яку очолюватиме Аліна Базарнова.
Депутати затвердили регламент роботи Маневицької районної ради сьомого скликання, Положення про постійні комісії. Було утворено 5 постійних комісій: постійна комісія з питань бюджету, фінансів, використання майна спільної власності територіальних громад сіл і селищ району (голова Ольга Наумчук); постійна комісія з питань депутатської діяльності та етики, законності, боротьби зі злочинністю, взаємодії з органами місцевого самоврядування та ЗМІ (голова Аліна Базарнова ); постійна комісія з питань охорони здоров’я, соціального захисту та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи (голова Яків Смокович); постійна комісія з питань освіти, культури, гуманітарної політики, міжнародного співробітництва та туризму (голова Світлана Давидюк); постійна комісія з питань економічного розвитку, інвестицій, земельних відносин та використання природних ресурсів (голова Василь Перкевич).


ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Маневицької районної ради Волинської області до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо недоцільності внесення змін до податкового законодавства в частині оподаткування сільськогосподарських товаровиробників


Аграрна партія України, громадськості, професійні організації АПК глибоко занепокоєні ситуацією щодо змін у податковому законодавстві у 2016 році. Так, оприлюднений 30.11.2015 року, Міністерством фінансів України проект Закону України «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні» фактично відміняє усі пільги для сільгоспвиробників:
- скасування спецрежиму ПДВ для всіх суб’єктів господарювання в АПК;
- можливість застосування спрощеної системи оподаткування (група «С») лише для підприємств, у яких річний обсяг доходу за попередній рік не перевищує 2 млн. грн.;
- скасування пільг з неоподаткування будівель і споруд с/г виробників.
Натомість у проекті Державного бюджету України на 2016 рік відсутні будь-які елементи державної підтримки АПК. При цьому, на відміну від багатьох країн, де аграрна галузь є дотаційною, в Україні сільськогосподарська галузь донедавна демонструвала позитивні показники розвитку. Частка АПК у загальному обсязі експорту України становить 37% (станом на 01.11.2015).
Спецрежим ПДВ для сільгоспвиробників, який діє з 1998 року, є найефективнішим, до того ж некорупційним механізмом підтримки галузі. Пряма підтримка сільгоспвиробників, яку пропонує Уряд, містить корупційні ризики. Спецрежиму ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників з 1 січня 2016 року є згубним, з точки зору забезпечення продовольчої безпеки України. Так, за оцінками експертів втрати аграріїв складуть близько 30 млрд. грн., падіння експертної виручки на $ 1 млрд., а кількість безробітних зросте на 100 тис. осіб.
Економічна динаміка розвитку АПК у 2015 році підтверджує необхідність збереження державної підтримки галузі – за підсумками 10-ти місяців 2015 року падіння обсягу сільгоспвиробництва складає 4,4%, а витрати на виробництво зросли на 60-70%. Вперше за 10 років скоротилися всі показники по виробництву продукції тваринництва. Чисельність поголів’я ВРХ скоротилася на 5,4%, поголів’я птиці – на 3,2%, виробництво молока зменшилось на 4,4%, а яєць – на 14,8%.
Ситуація в АПК є несприятливою й через посушливі погодні умови. Не сприяє розвитку сільськогосподарської галузі й зовнішньоекономічна кон'юнктура – світові ціни на зерно знижуються вже декілька років поспіль. При цьому відсутня будь-яка компенсація за кредитами, а банківська відсоткова ставка перевищує 30% річних.
Наголошуємо, що збереження існуючої системи оподаткування аграрного сектору до 1 січня 2018 року передбачено Коаліційною Угодою та Програмою дій Уряду. Пільги для агропромислової галузі прописані в Угоді про асоціацію України з ЄС, згідно норм СОТ.
Звертаємо Вашу увагу на те, що підходи до законотворчої діяльності Уряду порушують вимоги чинного законодавства України щодо неможливості внесення змін в податкове законодавство на наступний рік наприкінці поточного року.
Вважаємо, що зазначений законопроект не може бути прийнятий в запропонованій редакції, адже означатиме крах агропромислового комплексу України та може спричинити масові акції протесту з боку фермерів і селян.
Скасування спеціального режиму ПДВ для аграріїв означатиме крах галузі та банкрутство багатьох сільгоспвиробників. Додаткове фіскальне навантаження на галузь поставить під загрозу продовольчу безпеку держави та збільшить соціальне напруження в суспільстві.
Враховуючи вищевикладене, переконливо просимо підтримати пропозиції Аграрної партії України, громадських професійних організацій АПК щодо недоцільності внесення запропонованих законопроектом змін до податкового законодавства в частині оподаткування сільськогосподарських товаровиробників.

Категорія: Офіційно | Додав: novadoba (25.12.2015) | Автор: Олена Бичкова
Переглядів: 470 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz