Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 204
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 07.04.2020, 16:32

Головна » Статті » Офіційно

Стан здійснення правосуддя Маневицьким районним судом Волинської області за I півріччя 2013 року

     Суд відіграє в житті будь-якої держави важливе значення, а в правовій державі правильно улаштований суд має ще й таку функцію, як бути міцною гарантією прав громадянина, що проголошується основним законом держави. Винятково важливою є роль суду, як органу, призначеного для розв’язання конфліктів з метою захисту прав та законних інтересів людини і громадянина.

Особливо це стосується місцевих загальних судів, які найбільш наближені до зацікавлених суб’єктів і безпосередньо здійснюють розгляд більшості справ.Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо гарантується частиною 3 статті 8 Конституції України.

Згідно ст. 2 Закону України від 07.07.2010 року «Про судоустрій і статус суддів» - суд здійснює правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав та свобод, гарантованих  Конституцією України, а також міжнародними договорами, згода і обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Основними принципами здійснення правосуддя, на дотриманні яких має бути зосереджена робота судів усіх рівнів є своєчасний та якісний розгляд судових справ та вчасне звернення судових рішень до виконання. Процеси, що відбуваються при здійсненні правосуддя найкраще відображають показники судової статистики.

Протягом I півріччя 2013 року діяльність Маневицького районного суду Волинської області здійснювалась відповідно до конституційних засад судочинства і була спрямована на забезпечення захисту прав громадян, інтересів суспільства і держави та підвищення ефективності функціонування незалежного і неупередженого суду з метою утвердження та зміцнення судової влади.

В I півріччі 2013 року до суду надійшло справ і матеріалів кримінального судочинства – 249 (164-I півріччя 2012 року);

15 – справ і матеріалів адміністративного судочинства (5885- I півріччя 2012 року);

310 – справ і матеріалів цивільного судочинства (292 – I півріччя 2012 року);

311 – справ і матеріалів про адміністративне правопорушення (351 – I півріччя 2012 року);

2- заяви про перегляд судових рішень адміністративного судочинства за нововиявленими обставинами (0- I півріччя 2012 року);

1- заява про перегляд судових рішень цивільного судочинства за ново виявленими обставинами (4- I півріччя 2012 року);

Усього справ і матеріалів – 888.

Визначальною ознакою даного звітного періоду є тенденція до зменшення кількості справ адміністративного судочинства.

На процеси забезпечення правопорядку і законності у державі істотно впливає криміногенна ситуація у країні. Тому даному питанню приділяється  значна увага.

В I півріччі 2013 року Маневицьким районним судом Волинської області засуджено 6 осіб, з них:

до позбавлення волі на певний строк – 2 особи;

штраф – 3 особи;

звільнено від відбування покарання в порядку ст.ст. 75, 104 КК України – 1 особа;

Додаткові покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю застосовано щодо 2 осіб, а також конфіскація майна щодо 2 осіб.

Відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, який набрав чинності 20.11.2012 року розглянуто 39 кримінальних проваджень, з них:

 із постановленням вироку 30 – проваджень;

 із закриттям провадження у справі – 9.

Засудженого 38 осіб, з них:

 до позбавлення волі на певний строк – 7 осіб;

громадські роботи – 6 осіб;

звільнено від відбування покарання в порядку ст. ст. 75, 104 КК України – 16 осіб;

обмеження волі – 1 особа;

штраф – 8 осіб.

Додаткові покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю застосовано щодо 3 осіб, конфіскація майна – 1 особа, позбавлення військового, спеціального звання, рангу, чину щодо 1 особи.

На одну особу накладено грошове стягнення за неявку до суду у розмірі 580 гривень.

Категорії розглянутих з постановленням вироку кримінальних проваджень за видами злочинів - це злочини проти життя та здоров’я особи, злочини проти власності, безпеки руху та експлуатації транспорту, у сфері обігу наркотичних засобів та інших. 3 кримінальні провадження про злочини вчиненні неповнолітніми, засуджено 5 осіб.

З ухваленням рішень розглянуто 188 справ позовного і окремого провадження, видано 33 судових наказів. По категоріях розглянутих цивільних справ переважають справи, що виникають з правовідносин стосовно права власності, сімейних, договірних та інших.

На 271 особу накладено адміністративне стягнення по справах про адміністративне правопорушення. В основному за порушення правил дорожнього руху, вчинення насильства в сім’ї, дрібне хуліганство, невиконання батьками обов’язків щодо виховання дітей, розпивання спиртного і поява у п’яному вигляді в громадських місцях та інші.

Судом своєчасно виносились і надсилались документи щодо звернення судових рішень до виконання у кримінальних, цивільних, адміністративних справах та у справах про адміністративні правопорушення. Всі справи з апеляціями, скаргами, поданнями до апеляційного суду  надсилались своєчасно.

З метою поліпшення стану здійснення судочинства в Маневицькому районному суді протягом I півріччя 2013 року проводилися узагальнення судової практики у розрізі усіх категорій справ.

Стан здійснення правосуддя в I півріччі 2013 року в Маневицькому районному суді загалом відповідає вимогам законодавства, і порівняно з попереднім роком покращився, про що свідчить низький рівень скасованих чи змінених в апеляційному порядку судових рішень.

Для своєчасного, якісного та оперативного розгляду справ застосовувались заходи процесуального впливу при встановленні фактів несумісного використання процесуальних прав та невиконання процесуальних обов’язків учасниками процесу.

При розгляді справ суддями забезпечується захист конституційних прав і свобод людини і загалом працівниками суду забезпечено належне здійснення судочинства у кримінальних, цивільних, адміністративних справах та справах про адміністративні правопорушення.

Категорія: Офіційно | Додав: novadoba (17.09.2013) | Автор: Олена Марчук
Переглядів: 304 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz