Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 204
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 07.04.2020, 17:42

Головна » Статті » Вісті з державної адміністрації

Потужний інвестор в Старочорторийській сільській раді


На колегії РДА, яка проходила 1 липня, першим розглядалось питання «Про організацію інформаційної діяльності та обслуговування користувачів бібліотек ЦБС».

Заступник директора ЦБС Олена Хом’як відмітила, що 38 бібліотек району обслуговує 24593 користувачі, задовольняючи потреби різних соціальних верств населення. Проводяться Дні інформації, Дні спеціаліста, прес-калейдоскопи, бібліотечно-бібліографічні уроки та інші заходи. Працюють клуби за інтересами: інтелектуально-дискусійний «Час і ми» (юнацтво), «Розрада» (дорослі), «Довіра» (люди з обмеженими можливостями) при ЦБС, «Книголюб» при РДБ, 36 клубів за інтересами при сільських бібліотеках-філіях, 3 лялькові театри (РДБ, села Комарове і Ст. Чорторийськ).
У І півріччі 2015 року книжкові фонди бібліотек поповнились на 2210 примірників книг на суму 70004 грн. На ІІ півріччя 2015 року передплачено 364 примірники періодичних видань по Маневицькій ЦБС на суму 30 000 грн.
Разом з тим скористатися інформаційними послугами в Інтернеті можуть лише користувачі ЦРБ, районної бібліотеки для дітей, бібліотеки-філії для дорослих селища Колки, бібліотек-філій сіл Старосілля, Прилісне. Не використовується інтегрована бібліотечно-інформаційна система ІРБІС. У зв’язку з цим рішенням колегії начальникові відділу культури і туризму райдержадміністрації Ігорю Дерлюку доручено при формуванні бюджету врахувати та забезпечити виділення коштів для поліпшення комплектування бібліотечних фондів, придбання комп’ютерної техніки для сільських бібліотек, програмного забезпечення, підключення бібліотечних закладів до мережі Інтернет, створення веб-сайтів та блогів, оновлення матеріально-технічної бази, професійного навчання та підвищення кваліфікації бібліотечних кадрів.
По другому питанню «Про стан призначення та виплат державної соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» членів колегії інформував начальник управління соціального захисту населення РДА Руслан Козак. Було зазначено, що згідно із Законом 2974 сімей району отримують вищезазначену допомогу. Станом на 1 червня 2015 року спрямовано 20048,9 тис. грн.
Однак окремі сільські ради, підприємства, установ та організації в довідках про трудову участь, майновий стан в актах обстеження матеріально-побутових умов проживання сімей подають недостовірні дані. Мають місце скриття доходів самими заявниками. Все це негативно впливає на розмір призначення допомоги та використання коштів. Тому колегія РДА доручила управлінню соціального захисту населення проводити щомісячний моніторинг стану призначення і виплат допомоги сім’я з дітьми; посилити контроль за призначення бюджетних коштів під час перевірок справ отримувачів допомоги сім’ям з дітьми; спільно з сільським та селищними головами забезпечити об’єктивність при складанні актів обстеження матеріально-побутових умов проживання сімей та видачі довідок про їх склад і майновий стан.
Аби ознайомитися з роботою виконавчих комітетів та сільських голів сіл Лісове та Старий Чорторийськ щодо здійснення делегованих повноважень, члени колегії виїхали на місця.
У селах Лісовому та Гуті Лісівській очільник громади Віктор Скороход ознайомив членів колегії із закладами соціальної інфраструктури. Гарне враження справляють школи. Зокрема, у Лісовому завдяки участі в двох мікропроектах «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» протягом 2012-2014 років у школі замінено вікна та двері на енергозберігаючі, в трьох класних кімнатах зроблено підвісну стелю типу «Армстронг», всі світильники замінено на світлодіодні, дах перекрито металопрофілем та встановлено сонячні батареї для освітлення.
Інакше враження від клубних закладів, які розташовані у пристосованих приміщеннях, що експлуатуються з 1965 року. У плачевному стані приміщення клубу Гути Лісівської, хоч тут із усіх сил намагаються його рятувати.
Питання незаконного видобутку бурштину для сільського голови надто болюче (говорили багато, результатів – нуль), а пропозицію окремих членів колегії поїхати на місце добування Віктор Володимирович відхилив, дбаючи про їхнє життя і здоров’я.
До речі, в інформації про роботу виконкому та Лісівського сільського голови зазначено, що «громадське формування з охорони громадського порядку «Варта порядку» на території сільської ради не створювалось у зв’язку з недоцільністю (Направду, не знаю, що тут краще поставити – знаки питання чи оклику).
Знайомство із Старочорторийською сільрадою розпочалося з екскурсії по орендованих землях ТзОВ «Хайберрі» на знімку). Що тут скажеш? Вражає. Непокоїть лише одне: що буде з цією землею через 10-20 літ, яку сьогодні так активно обробляють хімпрепаратами? Сільський голова Микола Шулипа задоволений інвестором: це ж серйозне наповнення місцевого бюджету. А коли є гроші, то можна і прокладати, і ремонтувати, і освітлювати… У питанні територіальної реформи Микола Михайлович категоричний: Старий Чорторийськ ні до кого приєднуватися не буде (хіба до Маневич за умови існування двох громад).
- Наше село духовне, громада самодостатня, є школа, дитсадок, амбулаторія, Будинок культури. На нашій території знаходяться терцентр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян. Інвестор забезпечує бажаючих роботою. У селі немає жодної хати-пустки. Чого ще бажати? – питає сільський голова і сам дає відповідь: - Миру!
Категорія: Вісті з державної адміністрації | Додав: novadoba (20.07.2015) | Автор: Алла БУБНЮК
Переглядів: 310 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz