Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 20.04.2024, 04:34

Головна » Статті » Повідомлення з РАЕС

Черговий конкурс для школярів
Щорічно управління інформації та зв`язків з громадськістю Рівненської АЕС проводить конкурс рефератів «Малі Курчатовські читання» на тему: «Атомна енергія і суспільство». Учасниками конкурсу традиційно є учні 9-11 класів загальноосвітніх шкіл міста-супутника РАЕС Кузнецовська та населених пунктів зони спостереження – Володимирецького та Маневицького районів.
Умови цьогорічного змагання юних науковців, майбутніх енергетиків, як і у попередні роки залишаються незмінними. Роботи кожен учасник повинен подати на розгляд конкурсній комісії до 30 листопада 2015 року, вказавши своє прізвище, ім’я, по-батькові, номер та серію свідоцтва про народження, школу, клас та свого наукового керівника.
Об`єм роботи має складати не більше десяти сторінок машинописного тексту не беручи до уваги малюнки, таблиці та список літератури. Захист наукового доробку учасників буде відбуватися перед конкурсною комісією у вигляді слайд-презентації. На презентацію роботи перед жюрі відводиться 5-7 хвилин. Захист відбуватиметься в грудні 2015 року в приміщенні Інформаційного центру РАЕС «Полісся».
За перемогу у конкурсі передбачено положенням грошову винагороду. Відтак хорошим стимулом до участі учням будуть винагороди у сумі від 150 до 800 грн. Усіх зацікавлених організатори закликають подавати роботи в Інформаційний центр «Полісся» щоденно, крім суботи та неділі з 8:00 до 17:00 год. Довідкову літературу та консультативну допомогу можна отримати в Інформаційному центрі чи зателефонувавши за номерами: 2-14-43, 2-19-08.
Як зазначає фахівець відділу зв’язків з громадськістю Рівненської АЕС Валентина Дукач, профорієнтаційна і просвітницька робота з учнівською молоддю для атомно-енергетичної галузі має важливе значення. Адже таким чином атомники виховують собі достойну заміну у майбутньому. Уже понад десятиріччя фахівці управління інформації та зв`язків з громадськістю РАЕС проводять «Малі Курчатовські читання» та брейн-ринг з метою професійної орієнтації учнів регіону в атомну енергетику.


Павло Павлишин: «Об’єктивна експертна оцінка ВАО АЕС важлива для нас»
В рамках корпоративної партнерської перевірки ДП «НАЕК «Енергоатом» на Рівненській АЕС розпочали роботу експерти Всесвітньої асоціації організацій, експлуатуючих АЕС. Корпоративну партнерську перевірку Компанії та її відокремлених підрозділів ВАО АЕС проводить вперше. Експерти оцінять комунікацію Компанії з її відокремленими підрозділами стосовно забезпечення високого рівня безпеки та протиаварійного реагування.
Команда ВАО АЕС, яка проаналізує взаємодію РАЕС та Енергоатому, представлена експертами з усіх регіональних центрів організації – Паризького, Токійського, Атлантського та Московського. Сергій Шишкін, радник ВАО АЕС-МЦ, керівник проекту корпоративних перевірок, відвідував Рівненську АЕС навесні під час попереднього візиту, коли було визначено умови проведення перевірки, отримано результати самооцінки та взято інтерв’ю у п’ятьох керівників атомної електростанції, зокрема у її генерального директора та його заступників.
Як підкреслив Сергій Шишкін, основними цілями їх роботи є підвищення безпеки АЕС до рівня кращої світової практики, окреслення областей для покращення, визначення сильних сторін, отримання зворотного зв’язку від експертів та побудова нових партнерських відносин. «Немає норм та правил проведення перевірок, - зауважив С.Шишкін, - є порівняння з кращою світовою практикою та досвідом. Отримання незалежного «погляду» від досвідченої команди експертів».
Експерти з Фінляндії, Швеції, Словаччини, Росії працюватимуть на майданчику РАЕС два дні, впродовж яких перевірять ефективність взаємозв’язку з Компанією за сімома напрямками – корпоративні лідерство, управління, нагляд та моніторинг, незалежний нагляд, підтримка і ефективність, людські ресурси, комунікація. Робота проводитиметься у формі обходів та інтерв’ю.

Головний інженер-перший заступник генерального директора РАЕС Павло Ковтонюк зауважив на значному обсязі робіт, які проводяться на РАЕС для підвищення безпеки, культури безпеки, з продовження терміну експлуатації, з управління старінням обладнання. Наразі на РАЕС виконуються роботи з реконструкції ВРП-750 кВ для можливості підключення до майбутньої ЛЕП-750 кВ «РАЕС- п/с «Київська». Проводиться спорудження комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів, що поставить систему поводження з РАВ на принципово новий рівень.
За словами генерального директора РАЕС Павла Павлишина, співпраця з ВАО АЕС триває давно та плідно завдяки місіям технічної підтримки, семінарам, партнерським перевіркам, обміну досвідом. Він вважає, що об’єктивна оцінка з боку експертів сприятиме підвищенню ефективності діяльності та підвищенню рівня безпеки РАЕС.
У рамках проведення корпоративної перевірки Компанії експертами завершено роботу на Южно-Українській та Хмельницькій АЕС. Наразі тривають перевірки на Запорізькій та Рівненській АЕС. Підведення підсумків відбудеться наступного тижня у Києві після перевірки дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом».

На РАЕС завершується реконструкція ВРП-750 кВ
З 28 жовтня 2015 року на Рівненській АЕС діє обмеження сумарної потужності електростанції, пов'язане з виконанням робіт з реконструкції протиаварійної автоматики у зв'язку з підключенням до ВРП-750 кВ нової повітряної лінії електропередач 750 кВ «РАЕС – п/с «Київська». Роботи планується завершити до 12 листопада 2015 року.
Сьогодні роботи з реконструкції ВРП-750 кВ, пов'язані з необхідністю підключення до шин електростанції лінії електропередач 750 кВ «РАЕС – п/с «Київська», вийшли на заключний етап. Завершено технологічний монтаж та наладка шунтуючих реакторів, успішно проведені комплексні випробування автоматики пожежогасіння реакторів, повністю готове устаткування схеми видачі потужності до постановки під робочу напругу 750 кВ. Ведуться роботи з монтажу шинних опор, високочастотних загороджувачів та шинування.
Встановлені шунтуючі реактори українського виробництва ПАТ «Запоріжтрансформатор», які оснащені системою безперервного контролю SAFE-T™. Подібна система дозволяє контролювати у режимі реального часу такі параметри, як: номінальна напруга та струм, температура масла у баках ШР, ізоляція високовольтних вводів, температура та вологість довкілля, вміст вологи в маслі, концентрація розчинених у маслі газів. Зокрема, система дозволяє виявляти відхилення у роботі шунтуючих реакторів на ранніх етапах, а також здійснювати безперервний контроль технічних параметрів реакторів. Комплексною зведеною програмою підвищення безпеки (КзППБ) передбачено до 2020 року оснастити аналогічними системами усе трансформаторне устаткування ВП РАЕС.
«Система безперервного контролю SAFE-T™ використовується на Рівненській АЕС уперше. Вона дозволить знаходитись у балансі з усією енергосистемою та вчасно реагувати на будь-які зміни», - пояснює заступник начальника електроцеху з реконструкції та ресурсу РАЕС Валерій Філь.
В цілому, реконструкція ВРП-750 кВ практично завершена. На ВРП-330 кВ тривають роботи з реконструкції обладнання автоматики розвантаження станції при відключенні ЛЕП, складовою частиною якої є обладнання передачі команд автоматики між ВРП-330 кВ РАЕС та ВРП-750 кВ РАЕС на базі мультифункціональних мультиплексорів доступу виробництва компанії «Marconi» (Чехія).
«Можна сказати, що Рівненська АЕС готова до майбутнього підключення нової лінії 750 кВ «РАЕС – п/с «Київська» до шин ВРП-750 кВ, готова до нового етапу у своїй історії», – коментує заступник головного інженера РАЕС Андрій Козюра.

Категорія: Повідомлення з РАЕС | Додав: novadoba (17.11.2015)
Переглядів: 514 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz