Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 29.03.2024, 15:38

Головна » Статті » Село і Люди

ЯКИМИ НАС ЗАПАМЯТАЮТЬ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ ЗІ СХОДУ?
Ситуація на Сході продовжується залишатися складною, війна на Донбасі триває. Щоб врятуватися від вогню і терористичних дій, місцеві жителі переселяються на тимчасове проживання в спокійні, західні області України, зокрема і Волинь.
Маневиччина вже прийняла 129 переселенців, це 38 сімей із зони проведення антитерористичної операції. Тут їх зустрічають рідні та друзі, а за потреби – волонтери та рятувальники. Це жителі Донецької і Луганської областей, переважно з міст. Усі вони потребують хоча б тимчасового житла та роботи. Здебільшого Маневиччину тимчасовим чи постійним місцем проживання обирають ті, хто має тут родичів чи знайомих, хоча є й такі, хто обирав це місце зовсім випадково за допомогою Інтернету. Для них виділено вільні житлові будинки, які є власністю територіальних громад або мають приватних власників. Зокрема у с. Семки оселились 7 сімей, Маневичах – 5,Боровичах – 4, Городку, Колках, Рудниках, Карасині, Цмінах – 2, Новій Руді, Оконську, Старому Чорторийську, Кам’янусі, Северинівці, Серхові, Прилісному, Гораймівці, Великій Ведмежці, Четвертні, Куликовичах, Троянівці – по 1 родині, як повідомив начальник РР Клімчук. Біженцям надається вся можлива соціальна підтримка, медична допомога, вирішуються питання пенсійного забезпечення та інших виплат, питання влаштування дітей у школи та дошкільні заклади, надається тимчасове житло. Надаватиметься також допомога з працевлаштування через районний центр зайнятості.
Варто відзначити громадянську позицію мешканців селища і сіл, які не залишились байдужими і погодились тимчасово надати біженцям своє житло. П’ятеро(10?) сімей вже виїхали за межі Маневицького району: одні після звільнення рідних міст повернулися додому, інші - виїхали за кордон, декотрі – оселилися у сусідніх районах. Не всі переселенці поспішають ставати на облік у відповідних службах. Крім того,є серед них багато таких, які вважають, що їх тут будуть засуджувати через те, що вони зі Сходу. Незважаючи на протиріччя і суперечності, кожен розуміє, що маємо зробити усе можливе, щоб забезпечити цих людей всім необхідним. Адже більшість з них, коли ситуація в країні налагодиться, повернуться на свою батьківщину, а враження про маневичан залишиться на все життя. Саме це дозволить змінити стереотипи жителів східних регіонів стосовно мешканців Західної України.
Категорія: Село і Люди | Додав: novadoba (01.09.2014) | Автор: Людмила ВЛАСЮК
Переглядів: 455 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz