Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 204
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 07.04.2020, 16:42

Головна » Статті » Управління Пенсійного фонду інформує

Про страховий стаж та призначення пенсії потрібно знати кожному
Для призначення пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” потрібно виконати дві умови: досягти віку, встановленого законом, і мати не менш як 15 років страхового стажу. Законодавчо збільшено не тільки мінімально необхідний для отримання права на пенсію стаж, а й загальний. Жінкам визначено 30 років загального страхового стажу, чоловікам – 35 років. Саме він є визначальним та обов’язковим для нарахування мінімальної пенсії, не нижче від розміру прожиткового мінімуму. Що більша тривалість страхового стажу та вищий розмір зарплати, то вищий розмір пенсії.
Особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності, залежно від групи інвалідності, за наявності страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією. Для прикладу, якщо особа визнана інвалідом І групи до досягнення нею 25 років включно або інвалідом ІІ-ІІІ групи до досягнення особою 23 років включно - то страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, – 1 рік. Зі збільшенням віку особи, збільшується і страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, і у віці 54-59 років включно для інвалідів І групи він складає – 10 років, а у віці 56-59 років включно для інвалідів ІІ-ІІІ групи - 14 років.
З 1 січня 2004 року для призначення пенсії зараховується страховий стаж за період, упродовж якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. При цьому страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб.
Якщо особа працює неофіційно, тобто отримує заробітну плату в “конверті”, до страхового стажу цей період зараховано не буде, оскільки внески на пенсійне страхування не сплачувались.
Сьогодні на практиці зустрічаються непоодинокі випадки відмови у призначенні пенсії в зв’язку з відсутністю страхового стажу, тому і самі застраховані особи не можуть залишатися осторонь, бо йдеться про їхнє право на соціальний захист та розмір майбутньої пенсії. Найманим працівникам надано право отримувати від страхувальника підтвердження сплати страхових внесків, у тому числі і в судовому порядку.
Інформацію про нарахування та сплату роботодавцем внесків, застраховані особи можуть отримати в управлінні Пенсійного фонду: смт Маневичі, вул.100-річчя Маневич, 34, громадська приймальня (для видачі довідки потрібно паспорт, ідентифікаційний код) особисто.
Застрахована особа матиме змогу оперативно ознайомлюватися з інформацією нарахування та сплати страхових внесків, якщо зареєструється на ВЕБ-порталі управління та отримає в управлінні особистий код доступу до персональних даних.
Категорія: Управління Пенсійного фонду інформує | Додав: novadoba (06.06.2016) | Автор: Валентина Зінькова
Переглядів: 284 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz