Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 204
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 10.08.2020, 18:08

Головна » Статті » З прокуратури району

Посилюється відповідальність військовослужбовців та мобілізованих
12 лютого 2015 року Верховною Радою України прийнято низку законів України, які посилюють відповідальність військовослужбовців та мобілізованих. Зокрема, закон №194-VIII «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за окремі військові злочини», встановлює більш сувору кримінальну відповідальність військовослужбовців за вчинення окремих військових злочинів в умовах особливого періоду.

Відповідно до закону посилюється кримінальна відповідальність за військові правопорушення, передусім, це стосується непокори (умисного невиконання наказу), опору начальнику, погроз або насильства щодо начальника, самовільного залишення військової частини або місця служби, дезертирства, ухиляння від військової служби, майнових відносин, порушення статутних правил служби, злочинної бездіяльності військової влади і незаконного використання символіки Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала та зловживання нею.
Крім того, законом внесено зміни до низки законів щодо захисту в особливий період. Зокрема, Кримінальний кодекс доповнено статтею 336(1), яка встановлює кримінальну відповідальність за “ухилення від проходження служби цивільного захисту в особливий період або у разі проведення цільової мобілізації”, санкція даної статті передбачає покарання від двох до п’яти років позбавлення волі.
Також, прийнято закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності військовослужбовців, надання командирам додаткових прав та покладання обов’язків в особливий період». Закон уточнює рамки відповідальності, які стосуються військових, адміністративних порушень і не тягнуть за собою кримінальної відповідальності; вводить поняття “арешт із утриманням на гауптвахті” і визначає межі його застосування. Також ці зміни уточнюють адмінвідповідальність військовослужбовців за правопорушення, що стосуються правил і статутів несення служби, матеріальної відповідальності тощо.
Вищевказані закони України набрали чинності 6 березня 2015 року.
Категорія: З прокуратури району | Додав: novadoba (17.03.2015) | Автор: Олександр Шумік
Переглядів: 255 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz