Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 204
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 07.04.2020, 17:20

Головна » Статті » Вісті з державної адміністрації

Знижується рівень дитячої бездоглядності
9 червня відбулось засідання колегії райдержадміністрації, яке вів голова РДА Андрій Линдюк. Він представив присутнім нового члена колегії – першого заступника голови райдержадміністрації Андрія Бурака.

Про виконання заходів районної програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2011- 2015 роки доповіла начальник служби у справах дітей РДА Наталія Скороход. У виступі було вказано на зниження рівня дитячої бездоглядності. Поступово змінюється і ”характер” бездоглядності. Якщо в 2009-2011 роках діти практично в усіх сім’ях, що перебувають на обліку, часто не мали чого їсти, в помешканнях було холодно, батьки зловживали спиртними напоями і майже не реагували на зауваження, то останні роки значна частина цих сімей отримують певні соціальні виплати, тому мають за що придбати продукти харчування, паливо, одяг. Разом з тим батьки часто не створюють належних санітарно-гігієнічних умов, не дбають про психічний розвиток дітей, не привчають їх до спільної праці, навичок гігієни. Поряд з цими проблемами в сім’ях залишається відкритим питання зловживання спиртними напоями.

Одним із основних заходів профілактичної роботи із сім’ями є обстеження умов проживання та проведення профілактичних бесід, а крайнім заходом є вилучення дітей із сімей, умови проживання в яких загрожують їх життю і здоров’ю, та тимчасове влаштування їх у заклади охорони здоров’я ( діти до трьох років ), притулок для дітей служби у справах дітей облдержадміністрації, Волинський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей. У 2012 році було вилучено 7 дітей, протягом 2013 – 4 дитини.

Органом опіки та піклування підготовлено та подано до суду протягом 2011-2015 років 32 позовних заяви про позбавлення батьківських прав та 3 позови про відібрання дітей від батьків без позбавлення батьківських прав. Законодавством України наголошено на пріоритетності влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ю. Протягом 2011-2015 років відсоток влаштування дітей в сімейні форми зріс на 21 %. У 2011-2015 років діти з Маневицького району в інтернатні заклади області влаштовувались тільки з метою подальшого влаштування в сім’ю, зокрема на усиновлення. На даний час 2 сім’ї перебуває на обліку кандидатів в усиновителі.

В районі функціонує 3 прийомні сім’ї та один дитячий будинок сімейного типу, в яких виховується 12 дітей. У січні ц.р. в районі було створено прийомну сім’ю, в яку влаштовано троє дітей.

З метою соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розпорядженням голови райдержадміністрації за кожною дитиною закріплені шефи-організації. Традиційними в районі стали заходи для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: двічі на рік - на Великодні свята та в день святого Миколая – відвідуються діти в інтернатних закладах, щороку проводиться святкове дійство з нагоди дня Миколая в райцентрі, до Дня захисту дітей традиційно проводиться зустріч з дітьми-сиротами та позбавленими батьківського піклування, випускниками загальноосвітніх закладів, з нагоди Дня усиновлення відвідуються родини усиновителів.

Також членами колегії розглянуто питання щодо виконання в районі Закону України „Про дошкільну освіту”.

Робота колегії продовжилась на території Рудниківської сільської ради. Члени колегії ознайомились з інфраструктурою сіл та розглянули питання «Про роботу виконавчого комітету та Рудниківського сільського голови щодо здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади відповідно до Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні», стан дотримання вимог Закону України «Про звернення громадян».
Категорія: Вісті з державної адміністрації | Додав: novadoba (17.06.2015)
Переглядів: 262 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz