Минуло півроку, як у нашому районі була створена Маневицька районна громадська організація ветеранів АТО на Сході України, метою якої є консолідація зусиль держави, громад, учасників АТО в процесах соціального захисту учасників АТО та членів їхніх сімей. Що було зроблено за цей час, скільки членів налічує громадська організація я поцікавився у заступника голови цієї організації Руслана Шпоти.
19 грудня у Центрі творчості дітей та юнацтва проходило свято Миколая. Цього року гостинці від улюбленого святого отримували не лише діти, які виростають без батьків, а й діти-інваліди.
Вісім вчителів німецької мови з Волині цієї осені перебували в Німеччині у рамках партнерської співпраці між районом Ліппе (Німеччина) і містом Луцьк відповідно до угоди про міжнародну співпрацю між Волинським інститутом післядипломної освіти та спілкою «Мости дружби в Україну». Серед них і викладач Маневицького професійного ліцею Ярослава Сахнік, яку ми попросили поділитись своїми враженнями.
Завдяки результатам радіовуглецевого аналізу деревини, проведеного науковими співробітниками Київської радіовуглецевої лабораторії Інституту геохімії навколишнього середовища, стала відома дата виготовлення човна, якого ще влітку підняли з дна річки Стир поблизу Старосілля, – 1350 рік. При відсутності кисню пісок із намулом законсервували його на століття. Саме в цю добу литовського князівства був споруджений цей диво-красень з правічного дуба. На робочій зустрічі громадської ради, що відбулася 16 грудня у Маневицькому краєзнавчому музеї, йшло обговорення стану, перспектив реставрації та музеєфікації пам’ятки підводної археології.
На таку тему у районній бібліотеці пройшла година спілкування із волонтерами - настоятелем Свято-Троїцького храму УПЦ КП о. Михайлом та маневичанкою Галиною Хмеляр. Отець Михайло поділився враженнями від ще однієї поїздки в зону АТО, де ще раз пересвідчився у великому патріотизмі воїнів, їхній мужності, передав слова вдячності бійців за подарований маневичанином Олександром Кедиком холодильник. Про визволення наших воїнів-захисників, які потрапили в полон до бойовиків, розповідала Галина Хмеляр.